SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ilu widzów będzie mogło obejrzeć mecz Radomiaka z Legią?

fot. MOSiR Radom/Facebook

Trybuna mobilna dojechała do Radomia i mogłaby zostać zmontowana na czas, ale zastrzeżenia wniosła policja. W Radiu dla Ciebie sprawdziliśmy, jak idą przygotowania do pierwszego meczu domowego Radomiaka w Ekstraklasie. „Zieloni” w sobotę zmierzą się z Legią Warszawa na stadionie przy ul. Narutowicza.

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej dopuściła stadion miejski do użytkowania w rozgrywkach, ale warunkowo. Jednym z warunków było zwiększenie pojemności obiektu do 4,5 tys. miejsc. Jednak, jak przyznaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Dębicki, do soboty nie uda się tego zrobić. – W ramach Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych policja ma możliwość opiniowania czy wydania decyzji w kwestii zmian architektonicznych wpływających na bezpieczeństwo – wyjaśnia.

W związku z tym do przyszłego tygodnia wstrzymano montaż trybuny.

Tym razem darujemy, ale następnym razem na stadionie musi być 4,5 tys. miejsc – komentuje przewodniczący komisji licencyjnej PZPN Krzysztof Smulski. – W tej chwili trochę tę sprawę odpuściliśmy. Natomiast przy następnym meczu, czyli z Wartą Poznań, wszystko już musi być tak, jak trzeba – mówi Smulski.

„Zieloni” Legię gościli ostatni raz u siebie w 1984 roku. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 20:00.

Czytaj też:

Radom szykuje stadion na mecz z Legią. Zdąży z trybunami?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone