SŁUCHAJ ONLINE
MENU

III Kongres producentów pojazdów elektrycznych w stolicy

(zdj. ilustracyjne) fot. Pexels

Rozwój elektormobilności i paliw alternatywnych to temat III Kongresu producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania, który odbywa się na Politechnice Warszawskiej. Producenci, naukowcy i samorządowcy dyskutują o rozwiązaniach korzystnych dla środowiska.

Maciej Mazur dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, zaznacza, że rozwój elektromobilności w Polsce jest wyzwaniem. – Samochodów elektrycznych w skali kraju jest 3,5 tysiąca. Punktów ładowania jest w Polsce 850. Dla porównania w Holandii to jest europejski lider – punktów ładowania jest 40 tysięcy – tłumaczy Maciej Mazur.

Świadomość proekologiczna

Zdaniem wiceprezydenta Warszawy Roberta Soszyńskiego świadomość proekologiczna rośnie. – Myślę, że wszyscy coraz chętniej będą się przesiadali na samochody elektryczne, ale jest taki moment, który musimy pokonać, kiedy łatwość ładowania nie będzie barierą dla tej formy transportu – wyjaśnia wiceprezydent.

Kongres organizują: Miasto Stołeczne Warszawa, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Nasza Energia. Przy okazji kongresu swoje pojazdy i roboty prezentują studenci z kół naukowych Politechniki Warszawskiej.
W 2018 roku wprowadzono ustawę o elektromobilności. Do 2025 roku według założeń rządu po polskich drogach ma jeździć milion aut z napędem elektrycznym.

Czytaj też:

Nowe autobusy elektryczne w stolicy już za niecały rok

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone