SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Igor Lewczuk i Valeriane Gwilia wzmocnieniami Legii Warszawa

fot. Wikimedia Commons

Igor Lewczuk, który w latach 2014-16 był piłkarzem Legii, znów będzie bronił barw warszawskiego klubu. Wicemistrz Polski poinformował również, iż dwuletni kontrakt podpisał broniący ostatnio barw Górnika Zabrze Gruzin Walerian Gwilia.

34-letni Lewczuk, grający na pozycji środkowego obrońcy, związał się ze swoją byłą drużyną roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Wcześniej wywalczył z nią dwukrotnie mistrzostwo kraju i dwa Puchary Polski. Po opuszczeniu Warszawy był piłkarzem Girondins Bordeaux.

– Szybko doszliśmy z Legią do porozumienia. W Bordeaux, przy zawodnikach o wysokiej klasie, nabyłem dużo obycia i mądrości boiskowej, jak się ustawiać i asekurować. Ten wyjazd na pewno mi w tym pomógł i dzisiaj jestem lepszym piłkarzem. W porównaniu z Legią presja była tam mniejsza – powiedział Lewczuk, cytowany na oficjalnej stronie internetowej warszawskiego zespołu.

Z Górnika do Legii 

O dziewięć lat młodszy Gwilia związał się z kolei z klubem na dwa sezony, także z opcją przedłużenia. Pomocnik reprezentacji Gruzji zdobył bramkę w piątkowym meczu z Gibraltarem (3:0) w eliminacjach mistrzostw Europy. Było to jego trzecie trafienie w drużynie narodowej w 23. występie. Do Zabrza trafił na początku 2019 roku na zasadzie wypożyczenia z FC Luzern. Wcześniej odnosił sukcesy w BATE Borysów, z którym dwukrotnie triumfował w białoruskiej ekstraklasie i raz w krajowym Superpucharze.

– Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i Puchar do niej wróciły – podkreślił Gwilia.

 

Pierwszy mecz w kolejnym sezonie ekstraklasy Legia rozegra 21 lipca, a rywalem w Warszawie będzie Pogoń Szczecin.

Czytaj też: 

Legia Warszawa z największymi przychodami w ekstraklasie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone