SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Iga Świątek zmierzy się z Agnieszką Radwańską w singlu

Polka powalczy w sobotę o czwartą rundę Wimbledonu / Fot. Iga Świątek/Twitter

Iga Świątek, liderka światowego rankingu tenisistek WTA, zagra 23 lipca w krakowskiej Tauron Arenie z zaproszonymi przez siebie zawodniczkami i zawodnikami, w tym z Agnieszką Radwańską. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

O wydarzeniu Świątek, która bierze udział w turnieju na kortach w Wimbledonie, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Wraz z Agnieszką Radwańską, Eliną Svitoliną, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko” – napisała Świątek.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie dzieci i młodzieży dotkniętych wojną w Ukrainie. Środki trafią do trzech organizacji: oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy UNITED 24, fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska.

Sprzedaż pierwszej tury biletów ma się rozpocząć w czwartek od godziny 18:00.

Czytaj też:

Iga Świątek w 2. rundzie Wimbledonu. Awans z problemami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone