SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Iga Świątek w RDC: chcę być w TOP 20 rankingu WTA na koniec sezonu

Iga Świątek/fot. EPA/LYNN BO BO Dostawca: PAP/EPA

Obawy, ale i wielkie nadzieje. Iga Świątek w przyszłym tygodniu ma polecieć do Stanów Zjednoczonych na pierwsze turnieje rangi WTA po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 19-letnia warszawianka w „Magazynie Sportowym RDC” powiedziała, że chce zakończyć sezon w najlepszej 20-stce światowego rankingu.

Plan 49. obecnie zawodniczki świata jest ambitny. – Moim celem od początku było TOP 20 na koniec sezonu. Nie wiem, czy mi się to uda, bo wiele turniejów zostało odwołanych, ale nadal przy tym pozostaje – deklarowała Iga Świątek w „Magazynie Sportowym RDC”.

Warszawianka postanowiła polecieć na dwa turnieje do Nowego Jorku, choć w związku z pandemią ma spore obawy. – Ufam trochę federacji, że zapewni nam „bańkę”, w której będziemy się poruszać. Z tego co wiem, te procedury będą bardzo ściśle przestrzegane i właściwie nie będziemy mieli możliwości wyjścia poza obiekt – mówiła Świątek.

Tenisistka, choć w ostatnich tygodniach wygrała turniej towarzyski w szwajcarskim Montreux, nie jest pewna swojej formy. Jej zdaniem najważniejsze będzie przygotowanie mentalne. – To wszystko rozegra się w głowie i mentalnym nastawieniu zawodniczek – przekonywała 19-latka.

Po dwóch turniejach w Stanach Zjednoczonych Polka ma wrócić do Europy i zagrać kolejno w Madrycie, Rzymie i Paryżu. Nowojorski turniej Western and Southern Open rozpoczyna się 20 sierpnia, a wielkoszlemowy US Open – 11 dni później.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Iga Świątek o starcie sezonu w czasie pandemii i maturze

Czytaj też:

Iga Świątek 48. tenisistką na świecie. Najwyżej w historii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone