SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Iga Świątek sportowcem stycznia w plebiscycie RDC

Iga z paterą za triumf w juniorskim Roland Garos/fot. RDC

Tenisistka Iga Świątek Sportowcem Mazowsza w styczniu w plebiscycie RDC. 17-letnia zawodniczka Legii Warszawa uzyskując 60 procent wszystkich głosów, w pokonanym polu pozostawiła siatkarza ONICO Warszawa i reprezentacji Polski Bartosza Kurka oraz kierowcę rajdowego Jakuba Przygońskiego.

To dla mnie wielkie wyróżnienie – mówiła Świątek w rozmowie z RDC. – Nie wiem czy zasłużyłam na nagrodę porównując moje dokonania z dokonaniami Bartka i Kuby. Dziękuję za oddane na mnie głosy – dodała.

Za Igą świetny początek sezonu. W debiucie w seniorskim turnieju wielkoszlemowym Australian Open przebrnęła kwalifikację i wygrała jeden mecz w turnieju głównym. Dzięki temu w światowym rankingu awansowała na 140 miejsce. Plan na ten sezon jest jednak bardziej ambitny.

Pierwsza setka

Marzeniem jest bycie w pierwszej setce rankingu WTAmówił w „Magazynie sportowym” RDC Tomasz Świątek, ojciec tenisistki. Świątek nie uniknęła porażek. W Melbourne uległa Camili Gorgi, a w Pucharze Federacji Natalii Wichliancewej. – To cenne lekcje – uważa Maciej Domka, jeden z trenerów reprezentacji Polski. – Iga lubi prowadzić grę, narzucać swoje warunki. Z doświadczonymi zawodniczkami było o to trudniej – dodaje.

Lekcji będzie coraz więcej. Już w lutym Świątek zagra w seniorskim turnieju w Budapeszcie.

Sportowiec lutego

A już od poniedziałku, 11 lutego można zgłaszać kandydatury na Sportowca Mazowsza w lutym. Wystarczy wysłać maila z nazwiskiem na adres sport@rdc.pl.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Iga Świątek i Łukasz Kubot w mikście Australian Open

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone