SŁUCHAJ ONLINE
MENU

I. Świątek przekaże 50 tys. dolarów na wsparcie zdrowia psychicznego

Iga Świątek/fot. EPA/ROMAN PILIPEY Dostawca: PAP/EPA

Iga Świątek przekaże 50 tysięcy dolarów na walkę z problemami psychicznymi. „Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę” – napisała na Instagramie po awansie do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA w Indian Wells.

Polka w niedzielę, gdy obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, gładko wygrała z Rosjanką Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0.

„To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze” – napisała z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

„A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomóc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia” – dodała.

W Indian Wells kolejną rywalką Igi Świątek będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Czytaj też:

MŚ w Wioślarstwie Morskim. A. Kobus-Zawojska: czuję niedosyt

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone