Iga Świątek odpadła w 4. rundzie singla Indian Wells

• 12.10.2021 21:51

• Aktualizacja: 04:32 26.07.2022

Iga Świątek przegrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko 4:6, 3:6 w 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA w Indian Wells. Polce nie udał się rewanż za porażkę w ich jedynym wcześniejszym pojedynku w 2019 roku w Birmingham.
Rozstawiona z numerem drugim Świątek do tej pory grała w Kalifornii bardzo dobrze, pokonując bez straty seta Chorwatkę Petrę Martic i Rosjankę Weronikę Kudermietową. We wtorek prowadziła w pierwszym secie 4:3 i miała swój serwis, ale nie wykorzystała przewagi. Drugą partię rozpoczęła od przełamania serwisu Łotyszki i prowadziła 3:1, lecz pięć kolejnych gemów wygrała rywalka.

Dzień wcześniej Świątek odpadła z debla, w którym grała razem z Amerykanką Bettanie Mattek-Sands.

W singlu w drugiej rundzie zostały wyeliminowane Magda Linette i Magdalena Fręch, a w kwalifikacjach Katarzyna Kawa. W pierwszej rundzie debla przegrała natomiast Alicja Rosolska, która występowała z Japonką Nao Hibino.

W Indian Wells pozostał w grze rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz. W pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a później wyeliminował Australijczyka Alexeia Popyrina i Amerykanina Francesa Tiafoe. W obu meczach nie stracił seta. W 1/8 finału rywalem polskiego tenisisty będzie Rosjanin Asłan Karacew.

Tradycyjnie kalifornijska impreza - ze względu na prestiż i wysoką pulę nagród nazywana często piątą lewą Wielkiego Szlema - odbywa się w marcu, ale z powodu pandemii COVID-19 ubiegłoroczna edycja została odwołana, a tegoroczna przesunięta na październik. Łączna pula nagród turniejów WTA i ATP to 16,7 mln dolarów.