SŁUCHAJ ONLINE
MENU

I. Vrdoljak o kontuzji M. Vesovicia: powrót dopiero na wiosnę

Legia - Jagiellonia/fot. PAP Piotr Nowak

Więzadło potrzebuje czterech miesięcy, by w pełni się zregenerować (…) W przypadku kontuzji Marko pośpiech nie jest wskazany – agent Marko Vesovicia, były kapitan Legii Ivica Vrdoljak ocenił w „Magazynie Sportowym RDC” szanse na szybki powrót pomocnika do treningów. Czarnogórzec ma zerwane więzadło krzyżowe i poboczne w kolanie.

Pomocnik Legii doznał urazu w meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław w ubiegłą niedzielę. W poniedziałek Vesovicia czeka operacja, najprawdopodobniej w jednej z klinik we Francji.

Optymalny czas na dojście do zdrowia po tego typu urazie to pół roku. Nie wiem, czy warto ryzykować wcześniejszy powrót. Jeśli tę kontuzję miał odnieść, to stało się to w najlepszym możliwym momencie – Marko będzie miał czas na rekonwalescencję w zimie – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” agent Vesovicia Ivica Vrdoljak.

To na pewno ciężki okres dla niego, ale to twardy człowiek (…) Będzie chciał wrócić do zespołu jak najszybciej – przekonywał Vrdoljak.

O ile Legia jest w znakomitej sytuacji w tabeli, o tyle trener Aleksandar Vuković ma problem ze skompletowaniem optymalnego składu. Oprócz Marko Vesovicia urazy leczą Gwinejczyk Jose Kante i Francuz Vamara Sanogo, którzy nie zagrają do końca sezonu. Na dodatek tuż przed środowym meczem z Jagiellonią w Białymstoku urazu doznał Czech Tomas Pekhart.

W najbliższym ligowym spotkaniu wicemistrzowie Polski zagrają z aktualnym mistrzem – Piastem Gliwice. Początek meczu przy Łazienkowskiej w sobotę o 17:30.

Czytaj też:

Bez zwycięzcy w hicie kolejki. Legia remisuje z Jagiellonią 0:0

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone