SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Hulajnogi podbijają Radom. „Polecam każdemu spróbować”

fot. RDC

Na hulajnogi przesiada się coraz więcej osób, zwłaszcza młodych. Hulajnoga już dawno przestała kojarzyć się z prostą i tanią zabawką dla dzieci z plastiku i gumy. Teraz to gadżet związany przede wszystkim z aktywnością fizyczną.

Niektórzy z hulajnogi korzystają, jak ze środka transportu, inni traktują ją jak sprzęt do ćwiczeń lub relaksu. W Radomiu prym wiodą modele wyczynowe i sportowe.

– Bardzo fajny sport, polecam każdemu spróbować. Mamy swoją grupę i można przyjemnie spędzać czas i jeździć razem. Jeżdżę już rok, będę kupował już swoją trzecią hulajnogę. Niektóre triki są trudne, a niektóre nie. Wszystko zależy od zaangażowania i treningów – tłumaczą użytkownicy hulajnóg.

I to kolejne wyzwanie dla uczestników ruchu, bo osoby na hulajnogach można spotkać wszędzie. Na ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Jaki jest ich status w ruchu drogowym – wyjaśnia sierżant sztabowy Marcin Sawicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

– Osoba poruszająca się na hulajnodze, czy na hulajnodze elektrycznej zgodnie z polskimi przepisami w ruchu drogowym jest traktowana jako osoba piesza. W tym momencie osoba poruszająca na hulajnodze musi poruszać się po chodniku – wyjaśnia.

Jazda na hulajnodze to samo zdrowie – pobudza do pracy więcej mięśni niż w czasie, gdy pedałujemy na rowerze. Dodatkowo, sport ten wymaga stałego utrzymywania równowagi, co zwiększa koncentrację.

Czytaj też:

100 projektów w budżecie obywatelskim. „Będzie więcej”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone