SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Hat-trick Sportowca Roku 2021 RDC w meczu z Wisłą Kraków!

fot. PAP/Piotr Polak/ RDC

Radomiak Radom wyeliminował Wisłę Kraków z Ekstraklasy! We wczorajszym, zwycięskim meczu „Zielonych” trzy bramki strzelił Karol Angielski. Tym samym zapewnił drużynie zwycięstwo 4:2. W styczniu Angielski głosami naszych słuchaczy został wybrany Sportowcem Roku na Mazowszu 2021 w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie.

Karol Angielski mecz zaczął na ławce rezerwowych. Spotkanie zaczęło się od dominacji Wisły. Już w 8 minucie piłka wylądowała w bramce Filipa Majchrowicza.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły prowadziły wyrównaną grę i nie padło więcej goli.

Wejście Angielskiego i odrobienie strat

Tuż po wznowieniu gry, w 46 minucie na boisko wszedł Sportowiec Roku 2021 – Karol Angielski. Wiśle udało się jednak podwyższyć wynik. Stefan Savic z odległości 20 metrów pokonał bramkarza Radomiaka.

Odpowiedź „Zielonych” była natychmiastowa. Dawid Abramowicz podał w pole karne, a Karol Angielski tylko dołożył nogę, aby skierować piłkę do siatki. To podbudowało zawodników Radomiaka i przejęli inicjatywę. Już w 67 minucie Angielski ponownie trafił do bramki, a kolejny gol – a tym samym hat-tricka – zdobył zaledwie minutę później.

Na kilka minut przed końcem spotkania kolejną bramkę dla Radomiaka strzelił Abramowicz. Angielski przy tym trafieniu zaliczył asystę.

Spadek Wisły do pierwszej ligi

Wisła Kraków przegrała 2:4 z Radomiakiem w niedzielnym meczu zamykającym 33. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Wynik ten oznacza spadek „Białej Gwiazdy” do pierwszej ligi. Dla Wisły to czwarta degradacja w historii. Wcześniej przytrafiło się jej to w 1964, 1985 i 1994 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej 13-krotni mistrzowie Polski grali nieprzerwanie od 1996 roku.

Karol Angielski – Sportowiec Roku 2021

W styczniu tego roku roku Karol Angielski został wybrany Sportowcem Roku 2021 w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie. Piłkarz Radomiaka Radom otrzymał najwięcej głosów internautów. 

Dziękuję za tą nagrodę, była dla mnie mega wielkim zaskoczeniem. Rodzice do samego końca nie dowierzali, że mogą ją odebrać. Były tam osoby znane na całym świecie, jak Iga Świątek – mówił cztery dni po gali w „Magazynie Sportowym” RDC Karol Angielski.

Angielski to najlepszy strzelec beniaminka PKO BP Ekstraklasy w tym sezonie i jeden z czołowych napastników ligi. Do Radomia trafił w sierpniu 2020 roku z Wisły Płock i znacząco przyczynił się do powrotu Radomiaka do najwyższej klasy rozgrywkowej po 36 latach.

Czytaj też:

Czytaj też: Ekstraklasa piłkarska. Radomiak Radom wygrał z Wisłą Kraków 4:2

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone