Hat-trick Sportowca Roku 2021 RDC w meczu z Wisłą Kraków!

• 16.05.2022 14:16

• Aktualizacja: 22:42 15.08.2022

Radomiak Radom wyeliminował Wisłę Kraków z Ekstraklasy! We wczorajszym, zwycięskim meczu "Zielonych" trzy bramki strzelił Karol Angielski. Tym samym zapewnił drużynie zwycięstwo 4:2. W styczniu Angielski głosami naszych słuchaczy został wybrany Sportowcem Roku na Mazowszu 2021 w plebiscycie "Magazynu Sportowego" Radia dla Ciebie.
Karol Angielski mecz zaczął na ławce rezerwowych. Spotkanie zaczęło się od dominacji Wisły. Już w 8 minucie piłka wylądowała w bramce Filipa Majchrowicza.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły prowadziły wyrównaną grę i nie padło więcej goli.

Wejście Angielskiego i odrobienie strat

Tuż po wznowieniu gry, w 46 minucie na boisko wszedł Sportowiec Roku 2021 - Karol Angielski. Wiśle udało się jednak podwyższyć wynik. Stefan Savic z odległości 20 metrów pokonał bramkarza Radomiaka.

Odpowiedź "Zielonych" była natychmiastowa. Dawid Abramowicz podał w pole karne, a Karol Angielski tylko dołożył nogę, aby skierować piłkę do siatki. To podbudowało zawodników Radomiaka i przejęli inicjatywę. Już w 67 minucie Angielski ponownie trafił do bramki, a kolejny gol - a tym samym hat-tricka - zdobył zaledwie minutę później.

Na kilka minut przed końcem spotkania kolejną bramkę dla Radomiaka strzelił Abramowicz. Angielski przy tym trafieniu zaliczył asystę.

Spadek Wisły do pierwszej ligi

Wisła Kraków przegrała 2:4 z Radomiakiem w niedzielnym meczu zamykającym 33. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Wynik ten oznacza spadek „Białej Gwiazdy” do pierwszej ligi. Dla Wisły to czwarta degradacja w historii. Wcześniej przytrafiło się jej to w 1964, 1985 i 1994 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej 13-krotni mistrzowie Polski grali nieprzerwanie od 1996 roku.