SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą PO

fot. Platforma Obywatelska RP

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa ugrupowania wybrała nowy skład zarządu partii.

Funkcje wiceszefów zachowali: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Bogdan Borusewicz. Lider PO Grzegorz Schetyna dziękował wszystkim za dotychczasową współpracę – szczególnie Hannie Gronkiewicz Waltz. Ona sama nie brała udziału w obradach Rady Krajowej Platformy. Według polityków PO, jest chora. Prezydent Warszawy sama już kilka miesięcy temu zapowiadała, że nie będzie ubiegać się o miejsce w zarządzie swego ugrupowania. Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowała swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

Rada Krajowa PO wybrała też nowych członków zarządu Platformy. Zostali nimi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a także posłowie: Monika Wielichowska, Agnieszka Pomaska, Izabela Leszczyna, Bartosz Arłukowicz i Arkadiusz Myrcha. Kandydatów rekomendował lider tego ugrupowania Grzegorz Schetyna. Do zarządu powraca ponadto była liderka świętokrzyskiej PO, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

W zarządzie pozostali, tak jak dotychczas, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski oraz szef stołecznej PO Marcin Kierwiński. Na swych obecnych funkcjach w zarządzie pozostają ponadto: sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski oraz skarbnik ugrupowania Mariusz Witczak. Zastępcą Gawłowskiego, odpowiedzialnym za kontakty z parlamentem ma być posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone