SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Hanna Gronkiewicz-Waltz: komisja weryfikacyjna wprowadza w błąd

fot. Platforma Obywatelska RP

– To kampania wyborcza ministra Jakiego – tak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała piątkową decyzję Komisji Weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16.

Komisja weryfikacyjna uznała w piątek, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. Noakowskiego 16, została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja nakazała zwrot przez beneficjentów tej reprywatyzacji równoważności nienależytego świadczenia w wysokości 15 mln 375 tys. zł (czytaj więcej). Prawa do części tej nieruchomości w 2003 r. nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej. Był on przesłuchiwany przez komisję 5 grudnia.

– To, co dzisiaj usłyszeliśmy z ust członków komisji – tych PiS-owskich – to nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego – powiedziała prezydent Warszawy w piątek na konferencji prasowej. – I będę mówiła, cały czas powtarzała, że decyzja została wydana w roku 2003 przez urzędników Lecha Kaczyńskiego, z jego upoważnienia. Żaden z nich nie został przesłuchany, jest to zatem typowa dla PiS-u próba odwrócenia kota ogonem – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

„Wtedy rządził PiS”

Podkreśliła, że PiS rządził wtedy zarówno w ratuszu, jak i w dzielnicy Śródmieście. – Przypominam nazwiska burmistrzów z PiS, pan Błaszczak, pan Sasin, pan Zieliński, mieli pełne trzy lata od wydania decyzji reprywatyzacyjnej do wydania nieruchomości, aby dokładnie sprawdzić, czy decyzja została wydana prawidłowo, czy nie – mówiła prezydent stolicy.

– Członkowie komisji wprowadzają w błąd opinię publiczną twierdząc, że nagle nie obowiązuje mnie art. 25 paragraf 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, który mówi, że z mocy prawa jest się wyłączonym z rozstrzygania w sprawie rodziny – oświadczyła prezydent stolicy na konferencji prasowej. – Niech nie udają, nie kłamią, że nie ma takiego przepisu – podkreśliła.

Zdaniem prezydent Warszawy, działania Komisji to „kampania wyborcza ministra Jakiego”.

Czytaj też:

Jaki: beneficjenci reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego muszą zwrócić ponad 15 mln zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone