SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Handlowali narkotykami i bronią, kradli luksusowe auta. Kolejne zatrzymania ws. „gangu Suchego”

fot. CBŚP

– Kolejne 16 osób związanych z działalnością „gangu Suchego” zostało zatrzymanych i usłyszało kilkadziesiąt zarzutów m.in. handlu znaczną ilością narkotyków, kradzieży z włamaniem oraz handlu bronią – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak przekazał PAP prok. Łapczyński, ośmiu podejrzanych zostało aresztowanych, a wobec reszty zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura zabezpieczyła też majątek podejrzanych na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

Z informacji prokuratury wynika, że zatrzymań dokonali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dot. zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2000-2016 produkowała i wprowadzała do obrotu znaczne ilości narkotyków. „Gang Suchego” zajmował się również m.in. handlem bronią, produkcją i rozprowadzaniem papierosów bez akcyzy oraz kradzieżą luksusowych samochodów.

W październiku ub.r. CBŚP zatrzymało w tej sprawie 43 osoby, w tym trzy we Francji i Niemczech, oraz przeszukano 75 domów, mieszkań i magazynów w Polsce oraz cztery obiekty poza granicami. Policjanci znaleźli wtedy i zabezpieczyli kilka jednostek broni palnej z amunicją, duże ilości narkotyków, fałszywe banknoty euro, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową służącą do wyrobu papierosów.

Z ustaleń śledczych wynika też, że „grupa Suchego” była ściśle powiązana z innymi gangami działającymi na terenie Warszawy i innych miast, w tym „grupą mokotowską”, „żoliborską” i „mławską”.

 

Jak podała prokuratura, w toku śledztwa 61 osobom przedstawiono już łącznie ponad 250 zarzutów. – Dwudziestu czterech podejrzanych przebywa aktualnie w aresztach śledczych. Ponadto część z podejrzanych odbywa kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach. Łączenie w toku przedmiotowego śledztwa zatrzymano 69 osób – dodał prok. Łapczyński.

Na poczet grożących kar w sprawie, śledczy zabezpieczyli już majątek podejrzanych na łączną kwotę ponad pięciu milionów złotych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone