SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Halina Mlynkova: jestem w Polsce cały czas, nie wyprowadziłam się ani mentalnie, ani sercem

fot. RDC

– Wróciłam na scenę muzyczną jako dojrzała kobieta, która ma już innego słuchacza, odbiorcę. Być może ta droga jest dłuższa, ale jestem spokojna, bo przynosi niesamowite efekty – powiedziała na antenie Radia Dla Ciebie Halina Mlynkova.

Chociaż wyprowadziła się do Pragi na początku ubiegłego roku, piosenkarka przyznała, że dalej czuje się związana z Warszawą. – Jestem w Polsce cały czas, nie wyprowadziłam się ani mentalnie, ani sercem. Tylko walizki zabrałam, ale tak naprawdę połowa z nich i tak została w Warszawie – powiedziała. Mimo, że mieszka na co dzień w Pradze, jest wciąż obecna na polskiej scenie artystycznej. Sama przyznaje, że jej regularne loty do Polski trwają krócej niż podróż z pracy do domu niejednego warszawiaka.

Artystyczne korzenie

Piosenkarka wychowała się w rodzinie muzyków. – Pochodzę z artystycznego domu, muzyką zajmowaliśmy się od pokoleń – powiedziała. Wspominając dom rodzinny, opowiedziała o matce – chórzystce, oraz o ojcu, który zajmował się nauczaniem muzyki, pisał również musicale. – Pisał wiersze, książki, śpiewał. W dużej mierze poświęcał się jednak dzieciom – przyznała. Władysław Młynek był również działaczem społecznym na rzecz Zaolzia, walczył o przetrwanie gwary ludowej – także poprzez swoją twórczość literacką. – Śpiewam jeden z jego tekstów, oczywiście gwarą. Jest to piosenka „Po kolędzie” – dodała artystka.

Nowa Halina

Mój powrót do muzyki w 2011 roku był taki, jaki większość artystów ma początek – powiedziała wokalistka, dodając, że sukces płyty nagranej w 2000 roku z zespołem Brathanki był zaskakujący. – Bardzo niewiele zespołów ma szansę wyśpiewać sobie piosenkę, która zapisze się w historii polskiej muzyki – przyznała, mając na myśli znane wszystkim „Czerwone korale”. – Teraz, wracając na scenę muzyczną, krok po kroku wyrabiam swoją pozycję na nowo – zaznaczyła.

Wydana w drugiej połowie 2016 roku solowa płyta Haliny Mlynkovej „Życia mi mało” to wyjątkowe połączenie ciepłej muzyki i orientalnych rytmów. Koncert promujący nowy album artystki odbędzie się w środę o godzinie 19 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone