SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Hala sportowa w budowie, klubowy mundial przeniesiony z Radomia do Płocka

fot. RDC

Siatkarskie klubowe mistrzostwa świata nie dla Radomia. Faza grupowa została przeniesiona do Płocka. Wszystko przez przedłużającą się budowę hali, w której miały być rozgrywane mecze grupy A.

Powód jest prozaiczny – siatkarze nie mieliby gdzie grać, bo budowa hali sportowej w Radomiu ma spore opóźnienia. Przynajmniej tak twierdzą organizatorzy zawodów oraz przedstawiciele FIVB, czyli międzynarodowej federacji siatkówki.

Jak napisał w oświadczeniu organizator turnieju Tomasz Cieślik, budowa hali jest na etapie, który nie daje gwarancji zakończenia prac do 26 listopada, kiedy to mają się rozpocząć zawody. Cieślik dodał, że to dla niego oraz dla FIVB trudna decyzja, bo kibice kupili już bilety do Radomia, a zmiana miasta zmienia też całą logistykę tej bardzo dużej imprezy. Organizator podziękował również miastu za pomoc i chęć sprowadzenia do Radomia siatkówki na najwyższym poziomie.

Kibicom, którzy nie będą chcieli jechać do Płocka, zostaną zwrócone pieniądze za bilety.

Kto zagra?

W Płocku rywalizować będą zespoły przydzielone w wyniku wrześniowego losowania w Turynie do grupy A, czyli PGE Skra Bełchatów, rosyjskie Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj oraz włoska drużyna Cucine Lube Civitanova.

Drugim przedstawicielem Polski w KMŚ będzie Asseco Resovia Rzeszów, która w grupie B zmierzy się we własnej hali z włoskim Trentino Volley, brazylijską Sadą Cruzeiro i irańskim Chatamem Ardakan.

KMŚ rozpoczną się 26 listopada. Do fazy finałowej, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Częstochowie, awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Poprzednia edycja również odbyła się w Polsce. W ubiegłym roku mecze rozgrywano w Łodzi, Opolu i Krakowie. Skra awansowała wtedy do półfinału, a Zaksa Kędzierzyn-Koźle zatrzymała się na fazie grupowej. Triumfował Zenit Kazań.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone