SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Policja szuka 5-letniego Dawida. Jest śledztwo ws. śmierci ojca dziecka

fot. KSP

Wszystko wskazuje na to, że 5-letni Dawid jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia bez opieki osoby dorosłej – przekazał rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak. Policja apeluje o kontakt wszystkich, którzy widzieli szarą skodę fabię WGM 01K9.

Samochód został odnaleziony, ale dla policji istotna jest informacja, którędy się przemieszczał. – Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu – wyjaśnia rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. – Wszystko wskazuje na to, że chłopiec znajduje się w okolicach Grodziska lub warszawskiego Okęcia – podkreślił Marczak.

Samobójstwo

5-letni Dawid został zabrany przez swojego ojca z miejsca zamieszkania ok. godz. 17.00 w środę. – Po czterech godzinach policja, przed 21.00, dostała zgłoszenie o znalezionym ciele ojca dziecka – relacjonuje Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Mężczyzna miał prawa rodzicielskie. Sprawa nie ma charakteru uprowadzenia. Ojciec Dawida zginął potrącony na torach kolejowych. Okoliczności śmierci ma wyjaśnić prokuratura. – Na tym etapie gromadzony jest materiał dowodowy – mówi Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Trwają poszukiwania

Poszukiwania rozpoczęły się o północy. Wykorzystywane jest m.in. wsparcie operatorów dronów oraz policyjnego śmigłowca. Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Czytaj też:

Kontrole placów zabaw. Wykryto 122 nieprawidłowości

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone