SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Grodzisk Maz. Żołnierz WOT uratował 10-latkę z płonącego mieszkania

fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej uratował z płonącego mieszkania 10-letnią córkę sąsiadów. Gdy dziewczynka była już bezpieczna, sierżant Marcin Piotrowski pozostał w lokalu, żeby upewnić się, że nikt więcej w nim nie przebywa. Doszło wówczas do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła żołnierza.

Pożar wybuchł w piątek 15 października w Grodzisku Mazowieckim.

W okolicach godziny 10:00, kiedy w jednym z mieszkań żołnierz zauważył ze swojego mieszkania pożar, niezwłocznie udał się w to miejsce. Zastał tam 10-letnią córkę swoich sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online. Pomógł jej wydostać się z dymu i płomieni i przekazał rodzicom – relacjonuje Radiu dla Ciebie rzecznik 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej porucznik Dominik Pijarski.

Mężczyzna do płonącego mieszkania wszedł przez okno. – Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno – mówi szer. Piotrowski.

„Wszystko jest OK”

Kiedy dziewczynka była już bezpieczna, żołnierz pozostał w mieszkaniu, żeby upewnić się, że już nikt w nim nie przebywa. Kiedy sprawdzał lokal, doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła mężczyznę. Otwierając zamki drzwi, wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście strażakom, którzy już przybyli na miejsce.

10-latka z pożaru wyszła bez szwanku, natomiast żołnierz 6MBOT z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.

Dziewczynka podziękowała mi i jest OK. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Marcin Piotrowski.

Czytaj też:

Przygniotło go drzewo, pod konarem spędził prawie 22 godziny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone