SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Grand Prix wodnej Formuły 1. Bartek Marszałek zamknął pierwszą dziesiątkę

fot. Bartek Marszałek/Facebook

Bartek Marszałek dziesiąty na mecie w niedzielnym finale wodnej Formuły 1. Grand Prix w chińskim Xiangyang. Jest jedynym Polakiem, który występuje w najbardziej elitarnej klasie wyścigów na wodzie. Pierwszy do mety dotarł Amerykanin Shaun Torrente.

Podium niedzielnego wyścigu należy do zespołu Abu Dhabi. Pierwszy ukończył wyścig Shaun Torrente. Tuż za nim do mety dotarli Thani Al Qemzi i Erik Stark. Po udanych sobotnich kwalifikacjach Torrente pokazał bezbłędny występ, podczas 39 okrążeń na rzece Han. To jego szóste zwycięstwo w karierze. – Myślę, że zagraliśmy zespołowo. Thani miał świetny start. Byłem w stanie utrzymać moje tempo, nie musiałem zbytnio naciskać i pod koniec byłem w stanie się wycofać – mówił Torrente.

Drugie miejsce na podium zdobył Thani Al Qemzi. – Mój start był bardzo szybki i stoczyłem dobrą walkę z Erikiem na pierwszym okrążeniu, ale upewniłem się, że zostawiłem mu wystarczająco dużo miejsca – powiedział Al Qemzi. – Myślę, że mój wybór śmigła był zły. Trochę większy i mógłbym się zbliżyć, by rzucić wyzwanie Shaunowi – dodał.

Pomimo, że został pozbawiony trzeciego zwycięstwa, Stark był bardziej niż zadowolony z trzeciego miejsca na podium w tym sezonie. – Przegrałem na starcie – powiedział. – Zmagałem się z początkiem, a po tym nie było możliwości, żebym mógł spróbować do nich wrócić. Ale to kolejny doskonały wynik dla zespołu – mówił.

Bartek Marszałek na 10 miejscu

Bartek Marszałek rozegrał walkę na trzy fronty z kolegą z zespołu Maritem Stromoyem i Peterem Morinem z CTIC. Niestety podczas 19 okrążenia jego bolid obrócił się, co kosztowało go miejsca. – Na szczęście łódka nie wywróciła się i mogłem jechać dalej – napisał na Facebooku.

Ponad 30-letnia tradycja

Mistrzostwa Świata Motorowodnej Formuły 1 (F1H2O) to zmagania w wiodącej na świecie dyscyplinie w ramach sportów motorowodnych z 35-letnią tradycją. To najbardziej prestiżowa i profesjonalna seria wyścigów na wodzie, często porównywana do samochodowej F1.

O tytuł mistrzowski walczy grupa 20 zawodników z 12 państw. Silnik o mocy 450 KM zamontowany w bolidach, pozwala rozpędzić się w zakresie od 0 do 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy i uzyskać maksymalną prędkość 250 km/h.

Siła podczas zakrętu przy 200 km/h jest podobna do tej, jaką czują piloci wojskowych myśliwców. Łodzie biorące udział w zawodach są zaawansowanymi technicznie bolidami wyścigowymi zbudowanymi z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zdjęcia bolidu Bartka Marszałka do zobaczenia TUTAJ.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone