SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Upalna niedziela na Mazowszu. Nawet 31 stopni Celsjusza. Jest alert

Fot. Mariusz Cieszewski/flickr

Upalna niedziela na Mazowszu. – Temperatury mogą zbliżyć się do nawet 30 stopni Celsjusza – mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia przed upałem dla Mazowsza. Obowiązuje do 18:00 w poniedziałek.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od 12:00 w niedzielę do poniedziałku do 18:00. Synoptycy przewidują, że temperatura może osiągnąć nawet 31 stopni Celsjusza.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

W niedzielę mogą pojawiać się też burze. – Najprawdopodobniej do końca dnia te burze przynajmniej do Warszawy nie powinny dotrzeć, ale mogą się pojawić na południu i na zachodzie województwa. Nocą z niedzieli na poniedziałek mogą objąć naszą część województwa – mówi Szymon Ogórek.

Burzowy tydzień na Mazowszu

Od poniedziałku do środy – również upalnie, około 27 do 29 stopni, ale i jednocześnie do czwartku włącznie mogą pojawiać się burze.

Burzowo będzie niemal do końca tygodnia, jednak w późniejszych dniach to będzie bardziej możliwe już we wschodnich województwach albo we wschodniej połowie naszego kraju. Na zachodzie powinno być nieco spokojniej. Niestety tutaj województwo mazowieckie będzie narażone na występowanie tych zjawisk, zarówno w poniedziałek, we wtorek, jak i środę – tłumaczy synoptyk.

Te zjawiska miejscami mogą być też intensywne i mogą im towarzyszyć silne zjawiska w postaci nawalnych opadów deszczu, silnego wiatru, a nawet opadów gradu – zapowiada Ogórek.

Temperatura w poniedziałek i wtorek może sięgnąć 27-29 stopni, w kolejnych dniach nieco spadnie – od 24 do 26 kresek.

Czytaj też:

Jest decyzja ws. ogłoszenia stanu klęski żywiołowej w gm. Słupno

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone