SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Akcja pograniczników koło Góry Kalwarii. Nielegalne papierosy

Kontrabanda w okolicy Góry Kalwarii/fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili prawie dwa miliony sztuk papierosów o szacunkowej wartości około 1,4 mln zł. Jak przekazała rzecznik Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas, służby otrzymały od anonimowej osoby informację o nielegalnym transporcie.

W środę na jednej z dróg krajowych w okolicach Góry Kalwarii w powiecie otwockim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej lawetę, która przewoziła samochód dostawczy z podejrzanym załadunkiem – podała Bielec-Janas.

Laweta do kontroli

Funkcjonariuszka dodała, że wewnątrz auta funkcjonariusze znaleźli prawie 2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy z zastrzeżonym znakiem towarowym znanej tytoniowej marki. – Szacunkowa wartość zarekwirowanych papierosów to około 1,4 mln złotych – tłumaczyła.

Wskazała także, że z uwagi na szatę graficzną oraz angielskie napisy widniejące na etykietach każdej z paczek papierosów, kontrabanda miała trafić na rynek Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, do zatrzymania kontrabandy doprowadziła czysta zachłanność przemytnika, który nadmiernie, bo dwukrotnie, przeładował nielegalnymi papierosami ciężarówkę, co w efekcie doprowadziło do awarii pojazdu i tym samym wezwania pomocy drogowej – tłumaczyła Bielec-Janas.

Przeszukali dwa mieszkania

W charakterze świadka przesłuchany został kierowca lawety. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali także dwa adresy, gdzie w jednym znaleziono dodatkowo 2,5 kg tytoniu, nośniki pamięci oraz liczne dowody rzeczowe.

Trwają czynności zmierzające do zatrzymania przemytnika i jego wspólników – podkreśliła Bielec-Janas i dodała, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj też:

Trzy tony tytoniu za ponad 2 mln zł. Nielegalna fabryka w Sierpcu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone