SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Godziny otwarcia mławskiego dworca jednak bez zmian?

fot. RDC

Ważą się losy mławskiego dworca PKP. Chodzi o godziny jego otwarcia. Kolej chciała zamykać obiekt w dni powszednie już o 17:00, ale po proteście podróżnych i władz miasta – na razie się z tym wstrzymuje. – Jest szansa, że zostanie jak jest – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy spółki.

Mając na uwadze opinię pasażerów, dołożymy starań, aby także po 1 kwietnia dworzec był otwarty w takich godzinach, w jakich jest on czynny obecnie: od 3:00 do 23:00 – tłumaczy rzecznik.

Informacje o planach PKP dotarły do ratusza na początku miesiąca. Nie były to dobre wieści. Kolej – przypomnijmy – zdecydowała, że jedyny w tym mieście dworzec będzie czynny w dni powszednie od 5:00 do 17:00, a w niedziele i święta od 6:30 do 18:00. To duża zmiana, bo teraz obiekt jest otwarty niemal 24/h na dobę z krótką przerwą w nocy.

Plany PKP nie spodobały się podróżnym. Zamykanie dworca dla wszystkich oznaczałoby konieczność oczekiwania na pociąg pod chmurką. Sławomir Kowalewski, burmistrz miasta i Jerzy Rakowski, starosta powiatu postanowili napisać do PKP petycję z prośbą o wycofanie się z podjętych decyzji. Choć ostatecznych rozstrzygnięć co do godzin funkcjonowania dworca jeszcze nie ma, to kolej zapewnia, że zrobi wszystko by dworzec nie był zamykany wcześniej.

Innowacyjny, nowoczesny i funkcjonalny dworzec w Mławie oddano do użytku 5 lat temu, mieszkańcy miasta czekali na niego latami. Mławski dworzec był jednym z kilu pilotażowych budowli jakie wówczas wznosiła kolej.

Czytaj też: Mława. Dworzec PKP ma być czynny do 17:00. „Nie zgadzamy się”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone