SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Plan uroczystości w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

fot. PAP/Mateusz Marek

W sobotę, 1 sierpnia, w Godzinę „W”, o 17.00, został oddany hołd Powstańcom Warszawskim przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W niedzielę odbędą się też inne uroczystości w związku z obchodami 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Plan obchodów opublikowała na strona miasta Warszawy. Wstęp na wszystkie uroczystości jest możliwy tylko z zaproszeniami. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy zmuszeni są ograniczyć liczbę uczestników tegorocznych obchodów.

Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis będą transmitowane na kanale miasta w serwisie YouTube.

Niedziela, godz. 10.00 – pomnik Agatona (Karowa/Browarna)

W niedzielę, 2 sierpnia, o 10.00 na skwerze przy zbiegu ulic Karowej i Browarnej rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”, uczestnika Powstania Warszawskiego i budowniczego powojennej Warszawy. Wezmą w niej udział prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski, członkowie rodziny kpt. Jankowskiego, przedstawiciele powstańców, władz i organizatorów. Zapraszamy do śledzenia przebiegu wydarzenia online – będzie transmitowane na kanale Warszawy w serwisie YouTube.

W trosce o bezpieczeństwo ratusz apeluje o przestrzeganie obostrzeń, związanych z pandemią. Przy wejściach na teren uroczystości będą udostępnione pojemniki z płynem odkażającym, wszystkim wchodzącym będzie mierzona temperatura ciała.

Czytaj też:

„Dni Powstania Warszawskiego”. Przebieg zrywu dzień po dniu w RDC

Rocznica Powstania Warszawskiego. Sprawdź zmiany w ruchu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone