SŁUCHAJ ONLINE
MENU

GDDKiA zapowiedziała spotkanie z podwykonawcami trasy S8

fot. Crusier/CC BY-SA 4.0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na środę 23 maja wszystkich zainteresowanych zatwierdzonych podwykonawców, usługodawców i dostawców, którzy realizowali prace na trasie S8 Marki-Kobyłka – poinformowała GDDKiA w poniedziałkowym komunikacie.

Spotkanie organizuje warszawski oddział GDDKiA. Odbędzie się ono w siedzibie Oddziału w Warszawie GDDKiA przy ul. Mińskiej 25 (VII piętro).

Wcześniejsze zapowiedzi

Już wcześniej resort infrastruktury zapowiadał, że dojdzie do takiego spotkania po tym, jak w czwartek GDDKiA odstąpiła od umowy z firmą Salini na budowę odcinka Marki-Kobyłka.

Dyrekcja tłumaczyła wtedy, że oprócz niedotrzymania terminu kontraktu, mimo wielokrotnego upominania wykonawcy do mobilizacji, jedną z przyczyn zerwania umowy było niedotrzymanie zapisów mówiących o regulowaniu płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz zapewniał po zerwaniu umowy, że GDDKiA ma gwarancje bankowe wykonawcy, dzięki czemu Skarb Państwa będzie mógł pozyskać pieniądze dla zaspokojenia ewentualnych, należnych zgodnie z kontraktem, płatności na rzecz podwykonawców.

– Nie zostawimy podwykonawców bez pomocy. Gwarancje bankowe pozwolą nam uregulować płatności, których nie dokonało konsorcjum realizujące inwestycję – mówił wiceminister Chodkiewicz.

Próby mobilizacji

Po odstąpieniu od umowy GDDKiA informowała , że zdecydowała się na ten krok po wykorzystaniu wszelkich dostępnych narzędzi mobilizujących wykonawcę.

Dyrekcja zapowiedziała jednocześnie, że rozpoczęła przygotowania do przeprowadzenia inwentaryzacji w terenie oraz jest w trakcie opracowania dokumentów do przetargu na ukończenie niezrealizowanych prac. Przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy.

GDDKiA poinformowała, że w ramach realizacji kontraktu do ukończenia zostały: węzeł Kobyłka (łącznice plus drogi dojazdowe, najazdy na obiekt), węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł. Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej, kładka w rejonie ul. Letniskowej, drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, chodniki ścieżki rowerowe, obwód utrzymania drogowego, zieleń, prace porządkowe, roboty elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone