SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd przedłużył areszt dla Stefana W.

Paweł Adamowicz/fot. PAP/Adam Warżawa

Areszt wobec Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, został przedłużony do 3 października 2020 roku.

Jak powiedział w środę Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza do 3 października tego roku.

Atak podczas finału WOŚP

Stefan W. został zatrzymany na scenie bezpośrednio po morderstwie Adamowicza. Mężczyzna kilkukrotnie pchnął nożem prezydenta Gdańska podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywał się 13 stycznia 2019 r. na Targu Węglowym. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Stefan W. usłyszał zarzuty zabójstwa, ale prokuratura nie skierowała w tej sprawie aktu oskarżenia do sądu, bo czeka na opinię biegłych psychiatrów ws. poczytalności podejrzanego.

W ostatnich dniach zespół biegłych poprosił o wydłużenie czasu na przygotowanie opinii, bo konieczne będzie badanie psychologiczne podejrzanego o zabójstwo.

Przedłużone śledztwo

W związku z kolejnym badaniem biegli przygotowujący opinię na temat poczytalności Stefana W. złożyli wniosek o wydłużenie czasu na przygotowanie opinii do końca lipca.

Śledztwo ws. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostało przedłużone do 13 października.

Czytaj też:

„Paweł będzie w nas zawsze”. Pogrzeb prezydenta Gdańska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone