SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Garwolin. Zmyślił historię o pobiciu, bo liczył na szybszy przyjazd karetki

fot. PAP/Mateusz Marek

30-latek z powiatu garwolińskiego zmyślił historię o pobiciu i otrzymaniu podejrzanego zastrzyku, ponieważ chciał przyspieszyć przyjazd karetki. W rzeczywistości przewrócił się i bolało go biodro, a na dodatek był pijany. Teraz grożą mu konsekwencje prawne.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie sierż. szt. Małgorzata Pychner, do zdarzenia doszło w środę po południu w Łaskarzewie.

„Z relacji wynikało, że sprawa jest poważna”

30-latek zadzwonił na telefon alarmowy 112, twierdząc, że został pobity i że ktoś zrobił mu zastrzyk w pośladek. – Z jego relacji wynikało, że sprawa jest poważna. Mówił, że potrzebuje pilnej pomocy medycznej – przekazała rzeczniczka.

Na miejsce wysłano pogotowie i policję. Okazało się jednak, że mężczyzna nie ma poważnych obrażeń i że zmyślił historię o pobiciu. Chciał w ten sposób przyśpieszyć przyjazd karetki, bo przewrócił się i bolało go biodro.

Był pijany

30-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu, a w trakcie interwencji zachowywał się wulgarnie i wielokrotnie zdejmował maseczkę z ust i nosa – podkreśliła policjantka. Dodała, że mężczyźnie grożą teraz konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci przypominają, że osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają służby mundurowe popełniają wykroczenie z art. 66 Kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

Czytaj też:

Praga Północ. Cegłówką wybił szybę w karetce. Został zatrzymany

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone