SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Fruwa po korcie, jest spokojniejsza”. Iga Świątek zaczyna grę w AO

Iga Świątek/fot. EPA/LYNN BO BO Dostawca: PAP/EPA

Jest w formie, fruwa po korcie – mówiła o Idze Świątek w „Magazynie Sportowym” RDC była tenisistka Klaudia Jans-Ignacik. Świątek dziś w nocy rozpocznie grę w Australian Open. Jej przeciwniczką w 1. rundzie będzie Brytyjka Harriet Dart. Jakie są szanse Igi na końcowy triumf w Melbourne?

Przetarcie przed Australian Open było dla Świątek bardzo udane. – Jest w formie. Pokazała to już na turnieju w Adelajdzie. Współpraca z Tomkiem Wiktorowskim ją uspokoiła i wprowadziła nowy ład – mówiła w „Magazynie Sportowym” RDC Klaudia Jans-Ignacik, finalistka miksta French Open z 2012 roku. Świątek co prawda nie obroniła tytułu, ale doszła do półfinału turnieju przegrywając z nim po świetnym meczy z numerem jeden światowego rankingu Ashley Barty.

Świątek do Australii pojechała z nowym trenerem Tomaszem Wiktorowskim, byłym szkoleniowcem Agnieszki Radwańskiej. – Jest bardzo dobrze przygotowana fizycznie, bo jej nogi chodzą jak petarda, fruwa po korcie – zauważyła Jans-Ignacik.

Na pierwszy ogień Świątek zagra z kwalifikantką, Brytyjką Harriet Dart. – Rozegrała już tu trzy spotkania, to zawsze jest plus, bo jest w formie meczowej, ale myślę, że Iga poradzi sobie bez problemu i będzie to szybki mecz i będziemy czekać na kolejne rundy – podkreśliła.

Świątek w ubiegłym tygodniu nie rywalizowała w żadnym turnieju. Pierwotnie miała grać w Sydney, ale wycofała się, a jako powód podała ból żeber i zmęczenie okresem przygotowawczym do sezonu.

Rok temu warszawianka doszła na kortach AO do 4. rundy. Mecz z Dart rozpcoznie najprawdopodobniej ok. godz. 2:30 nad ranem polskiego czasu.

Czytaj też:

Australian Open. Iga Świątek poznała rywalkę w 1. rundzie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone