SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Fort Bema zamknięty. Mieszkańcy: absolutnie oburzająca sytuacja

Fort Bema/fot.Wikimedia Commons

Centralna część Fortu Bema jest zamknięta dla mieszkańców Warszawy. Miejsce wewnątrz fosy zostało ogrodzone barierkami. Wszystko przez organizowany tam komercyjny Chiński Festiwal Światła. – To niedopuszczalne – twierdzi część bemowiaków.

Chiński Festiwal Światła to jedna z największych tego typu imprez w Europie. – Będzie to wystawa olbrzymich lampionów chińskich. Największy z nich ma 40 metrów długości i 12 wysokości – mówiła Marta Górska z klubu Progresja, który organizuje wydarzenie.

Lampiony to nie jedyna atrakcja. Oprócz wystawy będzie także jarmark z rękodziełami i kuchnią azjatycką. Mimo zachęcających zapowiedzi, część mieszkańców Bemowa jest zaniepokojona organizacją festiwalu ze względu na ograniczenie dostępu do parku. – Duża część zielonej przestrzeni jedynego parku dla północnej części dzielnicy jest odcinana i zarabia na tym prywatna firma. Moim zdaniem jest to absolutnie niedopuszczalna, oburzająca sytuacja – nie kryła zdenerwowania Magdalena Niedźwiecka-Pruszkowska ze Stowarzyszenia Bemowiacy.

Organizatorzy mają jednak pozwolenia na organizację imprezy. Zarówno od konserwatora zabytków jak i dzielnicy. – Wydzierżawiliśmy mniej więcej jedną trzecią terenu od wewnątrz fosy. Wszystkie alejki spacerowe, chodniki, tereny zielone wokół będą natomiast bezpłatnie dostępne dla mieszkańców – tłumaczyła rzecznik Urzędu Dzielnicy Bemowo Małgorzata Kink.

Festiwal Światła będzie trwał od końca listopada do połowy lutego. Wystawa będzie czynna codziennie.

Posłuchaj:

Popołudnie RDC: deweloper na Bemowie wypowiedział umowy rezerwacyjne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone