SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Robert Kubica kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen w 2021 roku

Robert Kubica/fot. PAP/Łukasz Gągulski

Robert Kubica będzie w 2021 roku w dalszym ciągu kierowcą testowym Alfa Romeo w Formule 1, a sponsorem teamu pozostanie PKN Orlen – poinformowano na konferencji prasowej koncernu w Trzebini.

Orlen jest sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen na ten sezon, zostajemy w Alfie. Nadal inwestujemy w rozpoznawalność i budowę marki, bo to się nam po prostu opłaca – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

36-letni Kubica w 2020 roku wziął udział w kilku sesjach treningowych przed wyścigami o Grand Prix Formuły 1, ale kierowcami wyścigowymi tego teamu byli nieprzerwanie Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

Kiedy zasiadałem „za kółko” w treningach po przerwach dwu-, trzymiesięcznych, od razu łapałem dobry rytm. Myślę, że jest do duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tą współpracę – powiedział Kubica.

„Trudny sezon”

W tym roku Polak rywalizował też w serii Deutsche Tourenwagen Masters. Większych sukcesów w niej nie odnosił, z wyjątkiem jednego z wyścigów w belgijskim Zolder, w którym zajął trzecie miejsce.

Ten rok był trudny dla całego świata. Walczymy z pandemią, ale sport się nie zatrzymał. Na szczęście i Formuła 1, i kategoria DTM, w której startowałem w tym sezonie, ruszyły. Oczywiście z opóźnieniem i dostosowaniem się do sytuacji. Był to sezon trudny, bardzo skompresowany. Od połowy czerwca do dzisiaj w domu byłem tak naprawdę pięć dni i miałem jeden weekend wolny – przyznał Kubica.

Dodał jednak, że jest wdzięczny PKN Orlen za to, że pomaga mu realizować swoją pasję.

Bycie w paddocku, możliwość pojeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym. Za każdym razem, jak do niego wsiadam, te odczucia, ta adrenalina nie jest porównywalna w żadnej innej serii. Oczywiście, moja rola jest jasna w zespole. Niestety, pandemia dotknęła też niektórych kierowców Formuły 1, więc rola kierowcy rezerwowego w tym roku była ważna – podkreślił zwycięzca wyścigu o GP Kanady w 2008 roku.

„Ważny jest trening”

Na razie Polak nie zdradził innych planów na 2021 rok.

Nie ukrywam, że jestem kierowcą wyścigowym i chciałbym się ścigać, ale bardzo możliwe, że będę się ścigał na innych arenach. Trening czyni mistrza – może w wieku 36 lat to dziwnie zabrzmi. Jak w każdym sporcie na wysokim poziomie jest ważny trening i to, żeby być w swoim otoczeniu, w swoim „naturalnym biurze”, którym dla mnie jest kokpit – stwierdził.

Team Alfa Romeo Racing Orlen zajął ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów tegorocznych mistrzostw świata w gronie 10 zespołów.

Chciałbym życzyć wszystkim spokojnych świąt i dużo zdrowia, bo bez niego niczego nie będziemy mogli osiągnąć. Zdrowie zawsze było najważniejsze, a szczególnie w tym okresie, w tej sytuacji, w której jest cały świat – zakończył Kubica.

Czytaj też:

Zobacz bolid Alfa Romeo Racing Orlen. „Nie patrzymy w przeszłość”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone