SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Finał akcji „Od deski do deski”. Pójdą przez Warszawę z deskami do prasowania

„Od deski do deski”
fot. RDC

– Moje życiowe motto mówi, że podróże i książki kształcą. W związku z tym stwierdziłem, że chciałbym zamanifestować i zwrócić uwagę, jak książki są ważne w życiu człowieka i jak istotne jest poznawanie własnych małych ojczyzn – mówił w audycji „Mnie się to podoba” Michał Łukasiewicz pomysłodawca i główny bohater projektu „Od deski do deski”, którego finał odbędzie się w niedzielę w Warszawie.

„Od deski do deski” to ogólnopolska akcja społecznościowa, którą prowadzi Michał Łukasiewicz – społecznik, podróżnik i producent telewizyjny. Odbywa się pod hasłem „Od deski do deski czytaj książki, odkrywaj Polskę, dbaj o zdrowie, uprawiaj sporty i bądź aktywny”. W związku z inicjatywą odbyła się piesza, rowerowa i kajakowa wyprawa z Katowic do Warszawy. W każdym odwiedzanym miejscu na podróżnika czekały deski, zarówno zwykłe jak i te do prasowania. Jak tłumaczył Michał Łukasiewicz, deska ma zwrócić uwagę ludzi na problem spadku czytelnictwa i zachęcić do poznawania naszego kraju.

Przez tę akcję zachęcam również do zwiedzania i poznawania swoich okolic. Zaczęliśmy piątego grudnia w Katowicach, a finał odbędzie się w niedzielę w Warszawie – tłumaczył Michał Łukasiewicz. Dodał, że we wszystkich miejscach, do których dotarł, był bardzo entuzjastycznie przyjmowany. – Warto wspomnieć, że deska była nawet gościem honorowym Rady Miejskiej w Szydłowcu. Wszyscy zaznaczali, że sama idea jest szczytna i warto ją promować – mówił.

Pójdą przez Warszawę z deskami do prasowania

Pomysłodawca i główny bohater projektu mówił również, jak będzie wyglądał sam finał akcji. – W niedzielę o godzinie dziesiątej odbędzie się mała uroczystość w Teatrze Małego Widza. W uroczystości będą uczestniczyć Tomasz Raczek i Elżbieta Dzikowska. Nasi goście zostawią na desce swoje podpisy, a potem trafi ona do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu – zaznaczył.

Dodał, że o 11.15 na rynku starego miasta w Warszawie, przy Syrence będą czekali przewodnicy PTTK z książkami i deskami do prasowania. – Zrobimy „rundę honorową deski do prasowania” po Warszawie. Potrwa to około dwie godziny i powędrujemy ciekawymi zakątkami stolicy. Każdy, kto przyniesie ze sobą deskę, otrzyma na koniec specjalny upominek. Wszystko zakończymy w Pałacu Kultury – powiedział Michał Łukasiewicz.

„Podróże i książki kształcą”

Jak zaznaczył gość RDC, trzeba pamiętać, że akcja ma służyć popularyzacji czytelnictwa, ale też naszych małych ojczyzn – zwiedzania i poznawania miejsc, w których żyjemy. – Moje życiowe motto mówi, że podróże i książki kształcą. W związku z tym stwierdziłem, że chciałbym zamanifestować i zwrócić uwagę, jak książki są ważne w życiu człowieka i jak istotne jest poznawanie własnych małych ojczyzn – podkreślił w audycji „Mnie się to podoba” Michał Łukasiewicz.

W naszym studiu gościli również ambasadorzy akcji: Katarzyna Krzywańska (mistrzyni świata w karate tradycyjnym) oraz Bogdan Gałązka (mistrz kulinarny). Warto wspomnieć, że Michał Łukasiewicz przybył do naszego radia z dużą grupą przyjaciół, którzy zaangażowali się w akcję.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone