SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Filmowa noc sylwestrowa zamiast balu? Propozycje krytyka Artura Cichmińskiego

fot. Pexels

– Jeżeli indywidualnie podchodzimy do tej sprawy i robimy filmową noc sylwestrową, to szukamy tytułu, który nas usatysfakcjonuje, rozbawi, wzruszy. Generalnie takiego, który dostarczy nam wielu przyjemnych wrażeń i doświadczeń – mówił w RDC krytyk filmowy Artur Cichmiński.

Artur Cichmiński przygotował dla słuchaczy RDC propozycje tytułów, które powinny zaspokoić oczekiwania osób, planujących w tym roku zamiast balu czy imprezy, spędzenie Sylwestra w domowym zaciszu. Jak przyznał w audycji, przygotowując listę nie kierował się określonym z góry kluczem. – Nie ma tu wspólnego mianownika – tłumaczył.

Gwiazdorska obsada

Jeżeli indywidualnie podchodzimy do tej sprawy i robimy filmową noc sylwestrową, to szukamy tytułu, który nas usatysfakcjonuje, rozbawi, wzruszy. Generalnie takiego, który dostarczy nam wielu przyjemnych wrażeń i doświadczeń – uważa Cichmiński. – Można oczywiście zacząć klasycznym tytułem „Sylwester w Nowym Jorku” z gwiazdorską obsadą – mówił. W ocenie krytyka, mimo że jest to już dość stary film, dalej się sprawdza.

Elegancka klasyka czy niezła balanga?

Gość RDC przygotował także propozycję dla osób, które w tę wyjątkową noc chcą obejrzeć coś z „eleganckiej klasyki”. – Takim filmem jest „Śniadanie u Tiffany’ego”. To fantastyczny sylwestrowy film – przekonywał. – Później pomyślałem, że Sylwester to jednak też dla niektórych niezła balanga, więc czemu nie przypomnieć sobie „Kac Vegas”, żeby być trochę w klimacie tzw. ostrej jazdy. Pozostając w klimacie beztroskiej zabawy i ciepła, to jeśli nie stać nas, żeby wyjechać i opuścić ten zimny kraj, to może na przykład warto obejrzeć „Mamma mia” – wyliczał Cichmiński.

Szampańska zabawa

Przyznał, że Sylwester wciąż kojarzy się z czymś wytwornym, z emocjonalnym przeżyciem. – Więc w oparach klasyki mamy idealny film –  „Wielki Gatsby” – zarówno klasyczny, jak i ten ostatni. To szampański melodramat, wielkie Hollywood – ocenił. – Na samym końcu coś dla miłośników gatunku – elegancka rozrywka – James Bond – mówił i dodał, że niezależnie od tego, który tytuł wybierzemy, możemy liczyć na świetną zabawę.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone