SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ferie zimowe na Mazowszu. Zajęcia sportowe, kulturalne i edukacyjne dla najmłodszych

fot. RDC

Warszawa oferuje program „Zima w mieście” – to akcja adresowana do wszystkich uczniów, przebywających w stolicy podczas ferii. Na Mazowszu dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach, konkursach i zajęciach sportowych.

Zima w mieście

Dzięki programowi „Zima w mieście” młodzi warszawiacy mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas nie wyjeżdżając z miasta – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy. Warszawa przygotowała dla swoich najmłodszych mieszkańców bogatą i różnorodną ofertę bezpłatnych aktywności, m.in. zajęcia edukacyjne, naukowe, artystyczne, kulturalne i sportowe, które będą w punktach zorganizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, centrach, ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach.

Szczegóły ofert „Zimy w mieście” znajdują się na stronie UM Warszawa.

Warszawska komunikacja na ferie zimowe

Od 15 do 26 stycznia nie będą kurowały autobusy linii: 304, 320, 323, 332, 334 i 379 oraz linii 205, 256 i 412. Dla linii: 115, 120, 121, 162, 211, 326, 401, 411, 519, 522 i L20 zostaną zawieszone kursy realizowane tylko w dni nauki szkolnej. A autobusy linii 153, 163 i 164 nie będą podjeżdżały pod szkoły. Swoje trasy zmienią autobusy linii: 154 (będą podjeżdżały do Fortu Radiowo za linię 320), 156 (pojadą do pętli Pratulińska i Targówek w zastępstwie linii 256) oraz 157 (będą kursowały ulicą Hłaski za linię 205). Od 15 do 26 stycznia nie będą jeździły tramwaje linii 14 i 25.

Zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy. Autobusy linii 182 w czasie ferii będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 minut, natomiast linii 507 i 523 – co 5 minut. Tramwaje linii 1, 9, 17 i 33 będą jeździły z częstotliwością co 6 minut, a 31 – co 4 minuty. Pociągi metra i Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały bez zmian.

Radom

Jak co roku radomskie placówki oświatowe, domy kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały na okres ferii zimowych bogatą ofertę dla dzieci spędzających wolny czas w mieście.

W 18 szkołach oraz Ogródku Jordanowskim i w Młodzieżowym Domu Kultury są organizowane tygodniowe półzimowiska. To oferta dla prawie 1400 dzieci, które będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, a także muzycznych, tanecznych czy plastycznych. Tygodniowe turnusy przygotowują również placówki kultury – Kuźnia Artystyczna MOK Amfiteatr, Dom Kultury Borki i Dom Kultury Idalin. Przez całe ferie najmłodsi będą też mogli korzystać z bezpłatnych zajęć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego, Osiedlowej i Baryckiej. Jak co roku do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zaprasza też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Więcej informacji na www.radom.pl.

Siedlce

Warsztaty plastyczne, muzyczno-wokalne, taneczne czy dni z grami. To wszystko przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach dla tych, którzy w zimowe ferie zostają w domach. – Jedno jest pewne w czasie ferii nikt nie będzie się nudził, a już na pewno nie młodzi pisarze, bo przygotowaliśmy dla nich zajęcia literacki – mówi Magdalena Czmoch z placówki.

Warsztaty literackie odbędą się 15,16, 18 i 19 stycznia. Szczegóły dotyczące godzin oraz cały program zajęć dostępny jest na stronie www.mok.siedlce.pl.

Tym razem zima nie dopisała i jeśli ktoś nie wyjeżdża na zimowiska to raczej nie poszaleje na śniegu. Dlatego z pomocą przychodzi Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie, który przygotował warsztaty ceramiczne i kulinarne, zajęcia plastyczne, gry, zabawy i konkursy oraz bale o których mówi Joanna Handzel z GOK.

Wszystkie cztery bale odbędą się między godziną 11 a 14. A szczegółowy program ferii na stronie www.gokzbuczyn.pl.

Ciechanów

To będzie podróż śladami Zygmunta Krasińskiego i to aż do pięciu krajów świata. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają w zimowe ferie. – Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – mówi Paulina Rybczyńska, kierownik muzealnego działu edukacji.

Ferie w muzeum rozpoczną się 22 stycznia i potrwają pięć dni. Zajęcia będą rozpoczynać się o 9 i kończyć o 16. Dzieci będą miały zapewnione trzy posiłki.

Ostrołęka

Spędź ferie aktywnie – zachęca ostrołęcki park wodny. – Na ten czas placówka przygotowała szereg promocji – wylicza Dariusz Maciak z ostrołęckiej pływalni.

Podczas ferii odbywa się również bezpłatna nauka pływania – dodaje Maciak.

Basen jest czynny codziennie od 6 do 22.

Czytaj też:

Zmiany w komunikacji miejskiej w czasie ferii zimowych [sprawdź]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone