SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„FC RDC na Mundialu 2018” na antenie Radia dla Ciebie

Zdjęcie ilustracje/fot. PZPN

„FC RDC na Mundialu” – to nazwa nowego programu na antenie Radia dla Ciebie. Będziemy informować o bieżących wydarzeniach, składach i wynikach piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Ale nie tylko, bo futbol to wielka historia i piękna sztuka – zaprasza gospodarz drużyny „FC RDC” Marek Wiernik. Jak dodaje, od mistrzostw osobiście oczekuje sensacji i dramatyzmu. – To nie jest tylko kopanie piłki. Lubię, jak się coś dzieje. Mam nadzieję, że na tym mundialu będzie cała masa zaskoczeń. Wszyscy chyba tego oczekują – mówi.

Będziemy też przypominać wielkie piłkarskie wojny np. Brazylii z Anglią, które do dziś budzą emocje w piłkarzach i kibicach – dodaje Marek Wiernik. Jak zaznacza, piłka to „wojna totalna”. – Tutaj gromadzą się niesamowite emocje i historia – podkreśla dziennikarz RDC.

Powiemy o tym, gdzie i kiedy zaczęła się historia piłkarskich mistrzostw świata – zapowiada Marek Wiernik. Podczas audycji przypomnimy, jak to się wszystko tworzyło, potęgę Brazylii czy fantastyczne lata pięćdziesiąte i piłkarzy, na których się wychowywaliśmy. – Mundial to wspaniała okazja do wspomnień – ocenia.

Nie zabraknie też wspomnień o tym, jak reprezentacja reprezentacji Polski zapisała się na kartach piłkarskich mistrzostw świata. W tym Ernesta Wilimowskiego, który najpierw grał z białym, a potem z czarnym orłem na piersi. – Dożyliśmy czasów kiedy można śmiało o nim pisać. To niesamowita postać, tego nie da się w kilku zdaniach opowiedzieć. Możemy to oceniać dopiero z perspektywy czasu i takie opowieści również znajdą się w tej audycji – dodaje Wiernik.

Zapraszany na „FC RDC na Mundialu” trzy razy w tygodniu. W poniedziałek, środę i piątek o 11:00.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone