SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Filip Mladenović piłkarzem sezonu PKO BP Ekstraklasy

fot. PAP/Leszek Szymański

Filip Mladenovic został najlepszym piłkarzem minionego sezonu ekstraklasy. Serb, który na gali w Warszawie otrzymał też nagrodę dla najlepszego obrońcy rozgrywek ekstraklasy 2020/21, przyczynił się do zdobycia tytułu mistrza Polski przez stołeczną Legię.

Głosy na najlepszego piłkarza oddawali zawodnicy, którzy grali w tym sezonie w ekstraklasie – przy czym nie można było głosować na kolegę z drużyny.

Fajnie, że wybrali mnie piłkarze. To najlepsza taka nagroda, najbardziej wartościowa, bo oni najlepiej wiedzą, jak to wygląda. Wiem, z którego klubu zebrałem dużo głosów – poinformowano mnie, że dostałem stamtąd 13. To świadczy o tym, że mnie tam dobrze wspominają. Cieszę się z tego, że też zrobiliśmy coś fajnego we wcześniejszym sezonie. Po to się jest piłkarzem, żeby zdobywać trofea, ale mam nadzieję, że to nie jest moje ostatnie słowo” – powiedział Mladenovic odbierając nagrodę.

Inni laureaci

Wyróżniono także dwóch jego kolegów z drużyny. W kategorii „Pomocnik sezonu” zwyciężył Luquinhas – nieobecny na gali; pojechał do Brazylii, ponieważ urodziło mu się dziecko. Z kolei najlepszym napastnikiem został Tomas Pekhart. Czech otrzymał także nagrodę za tytuł króla strzelców z 22 golami.

Za najlepszego trenera sezonu uznano Marka Papszuna, pod wodzą którego Raków Częstochowa został wicemistrzem kraju, a także zdobył Puchar Polski. Jego podopieczny Kamil Piątkowski triumfował w kategorii „Młodzieżowiec sezonu”.

Bramkarzem sezonu został Dante Stipica z Pogoni Szczecin. Chorwat wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach ligowych i w 17 z nich zachował czyste konto.

„Piłkarz sezonu”

Ponadto statuetkę za najlepszy wynik w cyklicznym programie „Turbokozak”, w którym piłkarze wykonują szereg konkurencji za punkty, otrzymał Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań. Natomiast najładniejszą bramkę sezonu zdobył Hiszpan Jesus Imaz – zawodnika Jagiellonii Białystok nagrodzono za trafienie w meczu z Cracovią w 9. kolejce.

Nagrody indywidualne za sezon 2020/21:

Piłkarz Sezonu – Filip Mladenovic (Serbia/Legia Warszawa)
Trener Sezonu – Marek Papszun (Raków Częstochowa)
Bramkarz Sezonu – Dante Stipica (Chorwacja/Pogoń Szczecin)
Obrońca Sezonu – Filip Mladenovic (Serbia/Legia Warszawa)
Pomocnik Sezonu – Luquinhas (Brazylia/Legia Warszawa)
Napastnik Sezonu – Tomas Pekhart (Czechy/Legia Warszawa)
Gol sezonu – Jesus Imaz (Hiszpania/Jagiellonia Białystok)
Król strzelców – Tomas Pekhart (Czechy/Legia Warszawa) – 22 bramki
Młodzieżowiec sezonu – Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)

Czytaj też:

Jaka Legia powalczy o puchary? „Nowi ludzie nie robią różnicy”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone