SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ewa Kopacz: będziemy patrzeć na ręce tym, którzy wygrali wybory na kłamstwie

fot. RDC

– Musimy zmienić nasz język pokazując, jak dobre mamy propozycje. Musimy nad nimi tak pracować i tak je lansować, żeby w sercach i umysłach wyborców zagościły na tyle dobrze, że kiedy za 3.5 roku będziemy szli do wyborów, każdy będzie wiedział, że to stałe plany PO – mówiła w audycji „300 polityka w RDC” była premier Ewa Kopacz (PO).

Nie ma nic cenniejszego ponad zdrowie i stabilność finansową – podkreśliła premier Kopacz. – Koalicja rządząca przegrała wybory parlamentarne i na to złożyło się wiele przyczyn. Ale w środku zadawałam sobie pytanie, ile można było więcej, po tych ośmiu latach, po trudnych, wcale nie populistycznych, ale trudnych decyzjach – przyznała w RDC. – Decyzjach podjętych po to, żeby mimo wszystko utrzymać stabilność gospodarczą, zdrowe finanse publiczne, odpowiednie notowania u naszych sąsiadów, ale też dobrą opinię w Komisji Europejskiej – wyliczała. W ocenie Kopacz, to „nie bierze się znikąd„. – To był wynik ciężkiej pracy, ale też zaciskania pasa, odpowiedzialnej polityki finansowej – zaznaczyła.

Niepowtarzalna szansa

Była premier uważa, że Platforma Obywatelska ma „niepowtarzalną szansę„. – Musimy iść do przodu jako jedna, zwarta drużyna za swoim szefem i realizować swój program – mówiła. Jak zaznaczył, wcześniej PO będzie przedstawiać plany i program w sposób przystępny dla wyborców. – Każdego dnia będzie czas, żeby się spotykać z tymi wyborcami i będzie rozmowa nie tylko o tym, co będziemy robić, ale również informowanie, jak będziemy reagować na te zapowiedzi, które realizuje dziś większość rządząca – wyjaśniała Kopacz.

„Wybory wygrane na kłamstwie”

W ocenie gościa RDC, projekt 500+ jest projektem „bardzo trudnym finansowo„. – Nie wygrywa się wyborów kłamstwem. PiS oszukał i okłamał w kampanii i już po nie, kiedy mieli absolutną władzę. Powiedzieli, że każde dziecko w Polsce będzie miało 500 zł – przypomniała Kopacz. – Platforma będzie stała na straży prawdomówności rządzących. Jeśli dziś zwiększono deficyt, zniesiono regułę wydatkową po to, żeby realizować projekt, to on nie może dzielić – wszystkie dzieci są tak samo ważne. Nie mogą być traktowane różnie – zaznaczyła premier. – PiS już podzielił ludzi na tych lepszego i gorszego sortu, dzieci nie pozwolimy dzielić – podkreśliła. – Dziś PO, która odpowiedzialnie składała budżet na 2016, przygląda się jak ten deficyt rośnie. I jednocześnie obietnice, które są realizowane przez PiS, dzielą ponownie Polaków – uważa Kopacz.

Brak konsekwencji

Jak wyjaśniała, sam projekt 500+ nie sprawi, że ludzie zaczną decydować się na dzieci. – Rodzina, która ma jedno dziecko i zastanawia się, czy mieć kolejne, jej problemem nie jest, czy dostanie 500 zł, tylko czy będzie miała pracę, czy będą miejsce w żłobkach – wyliczała. W jej ocenie, na kolejne dziecko zdecydują się rodzice, którzy biorąc kredyt na własny dom będą wiedzieli, że go spłacą i tacy, którzy mają stabilną pracę i stabilne zarobki.

W ocenie byłej premier, polityka prorodzinna PiS-u jest niekonsekwentna. – Z jednej strony jest wielka rozdmuchana polityka 500+, cofnięty wiek pójścia do 7 lat, a tymczasem 3-latki, które rodzice będą chcieli wysłać do przedszkola, nie znajdą tam miejsca – argumentowała. – 500 zł, które rodzina dostanie od rządzących, wystarczy tylko na część opłaty, którą trzeba będzie wnieść za miejsce w prywatnym przedszkolu. To próba ratowania twarzy wypełniając obietnice złożone bez obliczeń. Oszukano Polaków – skomentowała Kopacz.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone