SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Elżbieta Markowska dyrektorem stołecznego ratusza

fot. Szczebrzeszynski/Wikimedia Commons

Elżbieta Markowska pełni obowiązki dyrektora magistratu. To nowo utworzone stanowisko zapowiedziane przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Markowska będzie odpowiadała m.in. za Biuro Administracyjne i Biuro Zamówień Publicznych.

Łukasz Pawłowski z urzędu miasta wyjaśnił, że Markowska na razie jest pełniącą obowiązki dyrektora i „docelowo” będzie konkurs na to stanowisko.

Zarządzanie i koordynacja

W Biuletynie Informacji Publicznej stołecznego ratusza podano, że dyrektor magistratu „zarządza i koordynuje realizację zadań z zakresu zapewnienia sprawnego funkcjonowania urzędu m.st. Warszawy”.

Markowska ma być odpowiedzialna m.in. za koordynowanie działalności komórek organizacyjnych oraz przepływ informacji, a także za dbanie o przestrzeganie przez pracowników urzędu kodeksu etycznego. Ponadto dyrektor magistratu będzie sprawował nadzór nad polityką jakości urzędu, zadaniami z zakresu spraw administracyjno-gospodarczych, ochrony danych osobowych, ochrony osób i mienia Urzędu m.st. Warszawy.

Dyrektor magistratu będzie zarządzał Biurem Administracyjnym, Kadr i Szkoleń, Kontroli, Organizacji Urzędu oraz Zamówień Publicznych.

Funkcje kierownicze

Jak podano w BIP-ie Markowska ukończyła studia na kierunku Zarządzanie i Marketing, od 1996 roku była związana ze służbą publiczną, którą rozpoczęła w Ministerstwie Finansów. W trakcie pracy zawodowej sprawowała funkcje kierownicze w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Narodowym Banku Polskim, Ministerstwie Finansów oraz Ministerstwie Cyfryzacji.

Czytaj też:

Rafał Trzaskowski przedstawił swój zespół. Renata Kaznowska i Michał Olszewski zostają w ratuszu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone