Eliminacje LE. Bez bramek w meczu Legii z Atromitosem

• 08.08.2019 23:20

• Aktualizacja: 00:44 26.07.2022

Legia Warszawa znów nie zachwyciła kibiców. Mecz z Atromitosem w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy zakończył się wynikiem 0:0. W miarę składną grę stołeczni prezentowali na początku spotkania. Później jednak stanęli. Kilka strzałów na bramkę gości padło też pod koniec meczu. Niestety niecelnych. Rewanż w najbliższą środę w Atenach.
Wicemistrzowie Polski od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Goście natomiast skupili się jedynie na defensywie. W całym meczu tylko raz zagrozili bramce Radosława Majeckiego. Legioniści w pierwszej połowie nie prezentowali się dużo lepiej.

Groźniejsi byli po przerwie. Na początku drugiej połowy Arvydas Novikovas trafił w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego. W 62. minucie Litwin przeniósł piłkę nad bramką po uderzeniu głową. Swoją szansę miał również Sandro Kulenovic zmieniony chwilę później przez Carlitosa.

Hiszpan w 74. minucie trafił w poprzeczkę, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Novikovas. Litwin ponownie nie znalazł sposobu, aby skierować piłkę do bramki. Węgierski bramkarz Balazs Megyeri był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem greckiego zespołu.