SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Elektryczne hulajnogi w Płocku. Pierwszy dzień z sukcesem

Hulajnogi elektryczne w Płocku/fot. Sebastian Gontarz/blinkee.city

70 wypożyczeń do godziny 16 podczas pierwszego dnia. Płock od wtorku ma elektryczne hulajnogi. Do dyspozycji płocczan jest 40 sztuk pojazdów. Można je było wypożyczyć przy galeriach handlowych. – Jesteśmy zadowoleni – mówi Sebastian Gontarz – partner firmy blinkee.city, który odpowiada za wprowadzenie systemu w Płocku.

Myślę, że to całkiem niezły wynik. Idea zaskoczyła w Płocku i chyba się spodobała. Ludzie, którzy wcześniej deklarowali, że przybędą, wypożyczą, pojeżdżą, rzeczywiście to zrobili. Bywały takie hulajnogi, które robiły krótkie trasy, ale zdarzyło się też kilka takich, które wyczerpały baterie do zera – mówi Sebastian Gontarz.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Na koszt jazdy hulajnogą składa się opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. Ważne by pamiętać, że według obecnie obowiązujących przepisów, hulajnoga można jeździć jedynie po chodnikach, bo osoba poruszająca się tym sprzętem jest traktowana jako pieszy.

Płock jest 28. miastem w Polsce, w którym pojawiły się hulajnogi elektryczne. Będą dostępne przez cały rok. Operator będzie dostosowywał strefy do oczekiwań użytkowników. W czasie zimy, jeśli spadnie śnieg, hulajnogi mogą być okresowo magazynowane i wprowadzane do użytkowania po zmianie pogody. W planach jest poszerzenie wypożyczalni o kolejne hulajnogi – na przełomie marca i kwietnia ma być ich już ponad 90. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawia na płockich ulicach także elektryczne skutery.

Czytaj też: Płock o krok bliżej budowy drogi ekspresowej S10

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone