SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomiak w pierwszym meczu w Ekstraklasie bez ważnego gracza

fot. Radomiak Radom

Jesteśmy na etapie budowy zespołu – mówi Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom na dwa dni przed pierwszym meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kilku nowych zawodników pojawiło się w drużynie w ostatnich dniach. Okazało się też, że Mateusz Grudziński nie wybiegnie na murawę w piątkowym spotkaniu. Zieloni w PKO BP Ekstraklasie spotkają się na murawie z Lechem Poznań.

Wszystkie cele, jakie założyliśmy, zostały osiągnięte – informuje Dariusz Banasik. – Jesteśmy natomiast na etapie budowy zespołu, bo trochę tych nowych zawodników przyszło. Nie ukrywam, że wolałbym mieć ich wcześniej, ale do ostatniej chwili ważyły się niektóre decyzje – mówi.

Radomiak Radom sprowadził już do drużyny obrońcę Goncalo Silve, skrzydłowego Luisa Machado oraz ofensywnego pomocnika Mario Rondona. Natomiast Mateusz Grudziński, lewy obrońca Legii Warszawa, który został wypożyczony przez Radomiaka, nie zagra z „Zielonymi” w pierwszym meczu PKO BP Ekstraklasy. Transfer piłkarza do radomskiej drużyny został zablokowany przez „Wojskowych”. Tym samym Radomiak zostaje bez podstawowego młodzieżowca.

Jest to dla nas trudna sytuacja, ale jako trener rozumiem podjęcie takiej decyzji – stwierdza Banasik. – Jest to problem, bo Mateusz tutaj był naszym podstawowym zawodnikiem, który miał bronić w tym pierwszym meczu, natomiast takie rzeczy się zdarzają w piłce. Mateusz jest przede wszystkim zawodnikiem Legii Warszawa i oni mają jakby priorytet w tym, gdzie zawodnik gra. Powiem szczerze, że jak my bylibyśmy w podobnej sytuacji, prawdopodobnie byśmy się też podobnie zachowali. Legia w tej chwili na wielu frontach gra. Potrzebuje bramkarzy i w lidzie, i w europejskich pucharach – wyjaśnia.

Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się już w najbliższy piątek. Radomiak Radom rozegra pierwszy mecz z Lechem Poznań. Spotkanie rozpocznie się o 20:30.

 

Czytaj też:

Radomiak z Legią w Radomiu? Ratusz: stadion będzie gotowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone