SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowe zakażenia w Orlen Wiśle Płock. Odwołany mecz z Azotami

fot. www.sprwislaplock.pl

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę w Płocku mecz 10. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych Orlen Wisła – Azoty Puławy. W zespole gospodarzy potwierdzone zostały kolejne trzy przypadki COVID-19 i następni zawodnicy musieli poddać się kwarantannie.

Sytuacja kadrowa w drużynie jest wyjątkowo trudna. Trzech kolejnych piłkarzy ręcznych ma potwierdzone zakażenie Covid-19. Badania zostało wykonane po powrocie drużyny z Rosji, gdzie Orlen Wisła wygrała 28:27 mecz z Czechowskimi Niedźwiedziami w Lidze Europy.

Obok trzech zawodników, którzy mają wynik pozytywny na koronawirusa, na przymusową kwarantannę, która potrwa do 28 listopada, musiało się udać kolejnych ośmiu, mających bliski kontakt z zakażonymi. Z tego powodu pod ogromnym znakiem zapytania stoi także rozegranie pojedynku 4. kolejki Ligi Europejskiej z wicemistrzem Hiszpanii Abanca Ademar Leon.

Stopniowy powrót na treningi

Normalnie trenować będą mogli tylko ci zawodnicy, którzy chorobę mają już za sobą. Nie oznacza to, że będą mogli wystąpić w meczu Ligi Europejskiej, bo kilku z nich doznało urazu w meczu z Czechowskimi Niedźwiedziami i czeka ich przerwa w treningach. Wśród kontuzjowanych są Leo Dutra, Mirsad Terzic oraz bramkarz Ivan Stevanovic. Nadal indywidualnie trenuje David Fernandez, rehabilitację po skręconym stawie skokowym przechodzi Leon Susnja. Oprócz nich kwarantanna nie obejmie również czterech graczy Orlen Wisły Płock, którzy po przejściu COVID-19 są dopuszczeni do treningów.

Po weekendzie zajęcia w hali wznowią zawodnicy, którzy w izolacji spędzili ostatnie dni i z tego powodu byli odseparowani od reszty zespołu.

Orlen Wisła do tej pory ma odwołany mecz Ligi Europejskiej z Metalurgiem Skopje i prawdopodobnie także przełożone będzie spotkanie z Abanca Ademar, zaplanowane na 24 listopada. Do rozegrania zespół ma także cztery pojedynki ligi krajowej.

Czytaj też:

Wisła Płock za burtą piłkarskiego PP. Pogoń lepsza w karnych

Z Radomia do Warszawy. Nickolas Neal nowym koszykarzem Legii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone