Ekstraklasa piłkarska. Wisła Płock przegrała z Cracovią 0:3

• 13.05.2022 20:11

• Aktualizacja: 06:21 26.07.2022

W piątkowym meczu inaugurującym 33. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała 3:0 Wisłę Płock. Dla ekipy z Mazowsza była to kolejna porażką i trzecie spotkanie bez strzelonego gola.
Goście zaczęli nawet obiecująco. Już w 2. minucie Mateusz Szwoch znalazł się w dobrej sytuacji, lecz jego strzał z około 14 metrów okazał się niecelny. Odpowiedź Cracovii była konkretna – Otar Kakabadzie zagrał z prawego skrzydła w pole karne, a Kamil Pestka precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Damianowi Węglarzowi.

Gospodarze z każdą minutą grali z większą swobodą, a ekipa z Płocka nie była w stanie przeprowadzić składnej akcji. Ponadto goście popełnili sporo prostych błędów w obronie. W 32. minucie, po rozegraniu rzutu rożnego, Marko Kolar źle wybił piłkę. Ta trafiła do Pestki, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Inna sprawa, że interwencję Węglarzowi utrudnił Dominik Furman, który próbując interweniować, zmienił kierunek lotu piłki.

"Pasy" miały przed przerwą jeszcze kilka sposobności, aby podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło precyzji przy strzałach.

Inicjatywa po stronie Cracovii

Po przerwie mecz miał podobny przebieg. Cracovia miała wypracowała dwie okazje bramkowe, ale obydwu nie zdołał wykorzystać Kakabadze. Po godzinie gry trener Wisły Płock Pavol Stano zdecydował się wprowadzić czterech nowych zawodników. Nie podniosło to jednak jakości gry prezentowanej przez jego zespół.

Krakowianie cały czas posiadali inicjatywę i w 69. minucie podwyższyli prowadzenie, gdy Mathias Hebo Rasmussen mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Węglarza.

Składy:

Wisła Płock: Damian Węglarz – Aleksander Pawlak (59. Fryderyk Gerbowski), Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski (59. Dusan Lagator) – Kristian Vallo, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (59. Damian Rasak), Jorginho, Marko Kolar (59. Rafał Wolski) – Łukasz Sekulski (78. Radosław Cielemęcki).

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita (16. Michal Siplak) – Otar Kakabadze, Mathias Hebo Rasmussen, Pelle van Amersfoort (79. Sylwester Lusiusz), Kamil Pestka (79. Kamil Ogorzały) – Sergiu Hanca, Rivaldinho (70. Jewhen Konoplianka), Jakub Myszor (70. Michał Rakoczy).