SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ekstraklasa piłkarska – trener Legii: stać nas, aby grać inaczej

fot. PAP/Leszek Szymański

– Jestem przekonany, że drużyna zareaguje prawidłowo. Stać ją na to, żeby grać zupełnie inaczej – przyznał trener piłkarzy Legii Aleksandar Vukovic przed środowym meczem 36. kolejki z Jagiellonią w Białymstoku. Jego zespół po remisie z Pogonią 1:1 spadł na drugie miejsce.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ekstraklasy los legionistów nie jest już tylko w ich rękach. Po słabszym występie i remisie ze szczecińskim zespołem stracili bowiem pozycję lidera na rzecz Piasta, który pokonał u siebie Jagiellonię 2:1. Podopieczni Waldemara Fornalika mają 68 punktów i o jeden wyprzedzają zespół z Łazienkowskiej.

– Jestem przekonany, że moja drużyna zareaguje prawidłowo. Stać ją, żeby zagrać zupełnie inaczej. Tak jak z Pogonią nie zagraliśmy od dłuższego czasu. Wcześniej nie mogłem narzekać na postawę piłkarzy. Wiele razy potrafiliśmy się odbudować po trudnym momencie. Teraz nadarza się kolejna okazja – powiedział Vukovic podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Najważniejsze jest zaangażowanie 

Podkreślił, że reakcja szatni najlepiej jest okazywana na boisku. – To co powiem teraz to tylko słowa. Najważniejsza jest zupełnie inna postawa niż w pierwszej połowie z Pogonią. Tego właśnie oczekuję. Po spotkaniu z Lechem w Poznaniu wygraliśmy trudny mecz w Gdańsku. Są podstawy ku temu, aby udowodnić, że więcej jest w nas momentów, w których nasza postawa, zaangażowanie są na najwyższym poziomie – stwierdził szkoleniowiec Legii. Jak dodał, przyjdzie czas na analizę, dlaczego brakuje drużynie regularności i jest skazana na walkę do ostatnich sekund.

Problemy z zawodnikami 

Trener Legii poinformował, że w jego zespole zabraknie Portugalczyka Andre Martinsa. – Na pewno nie wystąpi, z kolei Luis Rocha będzie do dyspozycji. Dziś mamy jeszcze trening, oby skończyło się na problemie tylko z jednym zawodnikiem – przyznał Vukovic. Z kolei w Jagiellonii zabraknie pauzującego za żółte kartki, prezentującego świetną dyspozycję Hiszpana Jesusa Imaza.

Początek środowego spotkania w Białymstoku o godz. 20.30.

Czytaj też:

Legia wydłuża sobie drogę do mistrzostwa. Remis z Pogonią

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone