Ekstraklasa piłkarska: Radomiak zremisował z Pogonią Szczecin 1:1

• 13.09.2021 22:36

• Aktualizacja: 04:13 26.07.2022

Radomiak zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w spotkaniu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W drugiej minucie gry bramkę dla Pogoni zdobył Piotr Parzyszek. W 90 minucie wyrównał Leandro.
Już w 2. minucie goście zaskoczyli obronę Radomiaka. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Piotr Parzyszek i z bliska umieścił głową piłkę w siatce. Miejscowi chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza szczecinian.

Najlepszą okazję zmarnował Raphael Rossi, który w 27. minucie strzelił z kilku metrów w słupek. Drużyna Pogoni zagrażała bramce Radomiaka głównie po stałych fragmentach gry.

Radomiak dopiął swego

Druga część meczu należała do gospodarzy. Radomianie atakowali, mieli przewagę, ale brakowało im skuteczności. Po strzale Mario Rondona piłka uderzyła w poprzeczkę. Piłkarze „zielonych” z upływem czasu byli coraz groźniejsi.

Wreszcie w 90. min Radomiak dopiął swego. Kapitan gospodarzy Leandro huknął z ponad 25 metrów i trafił w samo okienko. Był to gol na wagę remisu.

W zespole Pogoni wystąpił Kamil Grosicki. Wszedł na boisko w 59. minucie. Radomscy kibice przywitali reprezentanta kraju owacją.

Liderem tabeli jest niepokonany Lech Poznań (15 pkt.). Drugi jest Śląsk Wrocław (13 pkt.), a trzecia Pogoń (12 pkt.).