Ekstraklasa piłkarska. Radomiak Radom wygrał z Wisłą Kraków 1:0

• 26.11.2021 22:40

• Aktualizacja: 04:56 26.07.2022

Radomiak Radom wygrał z Wisłą Kraków 1:0 w meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Zwycięską bramkę w 6. minucie zdobył z rzutu karnego Karol Angielski.
Goście zaczęli bardzo agresywnie i kompletnie tym zaskoczyli gospodarzy. Najpierw Aschraf El Mahdioui przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego podał do rywala, a po chwili sfaulował Karola Angielskiego. Arbiter najpierw nie odgwizdał przewinienia, ale po interwencji VAR i obejrzeniu zajścia na monitorze podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem był Angielski.

Nerwy i krótkie ożywienie pod koniec

Wiślacy dopiero po kilku minutach doszli do siebie. W 16. minucie byli bliscy wyrównania, lecz Damian Jakubik zablokował strzał Jana Klimenta oddany z kilku metrów. To było jedna składna akcja miejscowych w tej fazie spotkania.

Podopieczni Adriana Guli grali nerwowo, a dobrze zorganizowany Radomiak prezentował się lepiej. W 30. minucie groźny strzał oddał Dawid Abramowicz, ale Mikołaj Biegański zdołał wybić piłkę.

Krakowianie ożywili się nieco pod koniec pierwszej połowy. Michal Skvarka efektownie przyjął piłkę w polu karnym, lecz jego strzał okazał się niecelny. Potem jeszcze w bramkę nie trafił Konrad Gruszkowski.

Pusta bramka nie wystarczyła na gol

W przerwie trener Gula wprowadził dwóch nowych zawodników – Piotra Starzyńskiego i Nikolę Kuveljica. Serb w 53. minucie, po podaniu od Mateja Hanouska, miał znakomitą okazję do wyrównania, ale z bliska nie trafił do pustej bramki.

Z kolei w 66. minucie, po kolejnym błędzie wiślaków przy wyprowadzaniu piłki, sam na sam z Biegańskim znalazł się Mario Rondon. Skrzydłowy Radomiaka przegrał jednak ten pojedynek. W 74. minucie Wiśle dopisało szczęście, gdy po potężnym strzale Leandro piłka odbiła się od słupka.

Końcówka była bardzo emocjonująca. W doliczonym czasie gry Majchrowicz efektowną paradą obronił strzał głową Jana Klimenta, a potem nieskutecznie dobijał Dor Hugi. W odpowiedzi Thabo Cele trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Radomiak odniósł piąte kolejne zwycięstwo. Był to też ósmy mecz bez porażki beniaminka.

W tabeli prowadzi Lech Poznań (32 pkt) z przewagą dwóch punktów nad Lechią Gdańsk, trzech nad Pogonią Szczecin oraz czterech nad Radomiakiem. Piast - 7. (21 pkt), Wisła K. - 14. (17 pkt), Bruk-Bet - 15. (12 pkt).

Składy:

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro (75. Artur Bogusz), Michał Kaput, Tiago Matos (66. Meik Karwot), Mario Rondon (90+5. Maciej Świdzikowski) - Karol Angielski (75. Thabo Cele), Maurides.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Krystian Gruszkowski (87. Dor Hugi), Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah, Aschraf El Mahdioui, Patryk Plewka (46. Nikola Kuveljic), Michal Skvarka (69. Felico Brown Forbes), Mateusz Młyński (46. Piotr Starzyński) - Jan Kliment.