Ekstraklasa piłkarska. Radomiak pokonał Górnika 3:1

• 22.10.2021 20:57

• Aktualizacja: 04:39 26.07.2022

Piłkarze Radomiaka Radom wygrali przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 3:1 w spotkaniu, które zainaugurowało 12. kolejkę ekstraklasy.
W starciu beniaminków piłkarze Radomiaka zainkasowali trzy punkty. Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli wyraźnie lepsi od Górnika Łęczna, choć nie pokazali wielkiej gry.

Od początku meczu radomianie dominowali. Pierwszy gol padł już w 25. minucie, kiedy idealne podanie Filipe Nascimento wykorzystał Karol Angielski. Piłka po strzale napastnika gospodarzy trafiła w poprzeczkę, ale chwilę potem przekroczyła linię bramkową.

Kontrola Radomiaka

Na drugiego gola kibice czekali do 37. minuty. Wtedy to Maurides popisał się celną główką i piłka wpadła do bramki Górnika. Maciej Gostomski co prawda złapał futbolówkę, ale ta całym obwodem znalazła się za linią bramkową.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali sytuację. I czyhali na okazję do podwyższenia wyniku. W 61. minucie Maurides wrzucił piłkę na polu karnym do Luisa Machado, który znalazł się sam na sam z Gostomskim. Zawodnik Radomiaka na raty zdobył trzeciego gola.

W końcówce miejscowi rozluźnili się i popełnili kilka błędów. Jeden z nich wykorzystał Damian Gąska, zdobywając honorowego gola dla zespołu z Łęcznej.