SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ekstraklasa piłkarska – Legia wznowiła treningi bez trenera Czerczesowa

Z nowymi piłkarzami Arturem Jędrzejczykiem i Jarosławem Niezgodą, ale bez trenera Stanisława Czerczesowa, zespół Legii Warszawa w piątek wieczorem wznowił treningi po przerwie zimowej. Zajęcia poprowadził trener przygotowania fizycznego Piotr Zaręba.

Jędrzejczyk został wypożyczony do końca sezonu z FK Krasnodar. Z kolei były napastnik drugoligowej Wisły Puławy kontrakt z Legią podpisał wcześniej, ale miał dołączyć do stołecznej drużyny dopiero latem. Kluby jednak osiągnęły porozumienie i 21-letni Niezgoda stawił się przy Łazienkowskiej już w piątek.

W Legii nie ma już natomiast Arkadiusza Piecha. 30-letni napastnik został w piątek wypożyczony na pół roku do cypryjskiego zespołu AEL Limassol.

W piątkowym treningu nie uczestniczył leczący anginę Marek Saganowski, a także Ivica Vrdoljak i Guilherme.

Pierwszy trening

Pierwsze zajęcia – na jednym z bocznych boisk pod balonem – miały charakter głównie rozruchu i poprowadził je trener Zaręba, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne, a także Aleksandar Vukovic. Właściwe treningi przygotowujące do rundy rewanżowej legioniści rozpoczną na Malcie, na którą wylecą w sobotę. Właśnie tam do zespołu dołączy trener Czerczesow.

Zgrupowanie potrwa do 21 stycznia. W tym czasie wicemistrzowie Polski zagrają towarzysko z PSC Elite Team USA (19.01) oraz FK Decic z Czarnogóry (21.01).

Zamierzam jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej, aby wywalczyć miejsce w składzie i przyczynić się do odzyskania mistrzostwa Polski. Duża rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu ostatniego pół roku było nieco kłopotów na środku obrony. Z powodu kontuzji przez pewien okres trener miał do dyspozycji tylko dwóch stoperów. Teraz będzie nas więcej i na pewno wszystkim wyjdzie to na dobre – powiedział PAP dzień wcześniej Jakub Rzeźniczak.

Drugie miejsce w tabeli

Po 21. kolejkach ekstraklasy Legia zajmuje drugie miejsce i traci pięć punktów do Piasta Gliwice. Według Michała Żewłakowa, to właśnie ekipa z Gliwic będzie bezpośrednim rywalem stołecznej drużyny w walce o mistrzostwo, choć do rywalizacji mogą włączyć się też inne zespoły.

– Cracovia dzielnie się trzyma. To jest drużyna, która zaskoczyła wszystkich w tym sezonie. Lech – patrząc na to jak grał i zdobywał punkty w końcówce rundy – też kryzys ma za sobą – mówił wcześniej dyrektor sportowy wicemistrzów Polski.

Dodał, że stołeczny klub szuka m.in. skrzydłowego, który zrekompensowałby brak sprzedanego do angielskiego Wolverhampton Michała Żyry.

– Jesteśmy w kontakcie z trenerem, który poinformuje, co byłoby mile widziane – mówił Żewłakow.

Podopieczni Czerczesowa drugi obóz przygotowawczy na Malcie rozpoczną 26 stycznia, gdzie pięć dni później zagrają z Viktorią Pilzno. Obecny lider czeskiej ekstraklasy był rywalem Legii także podczas ubiegłorocznych zimowych przygotowań. Wówczas polski zespół wygrał 2:1.

5 lutego „Wojskowi” rozegrają ostatni sparing na Malcie, ale rywal nie został jeszcze potwierdzony. Drugi obóz zakończy się 6 lutego.

Ekstraklasa wznowi rozgrywki 12 lutego. W pierwszym meczu ligowym po przerwie zimowej (14 lutego) Legia podejmie Jagiellonię Białystok.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone