SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kontrakt M. Karbownika z Legią przedłużony do 2024 roku

Michał Karbownik/fot. PAP/Leszek Szymański

Młodzieżowy reprezentant Polski Michał Karbownik przedłużył umowę z Legią Warszawa do 30 czerwca 2024 roku – poinformował występujący w ekstraklasie piłkarskiej klub. 19-letni pomocnik jest absolwentem akademii stołecznej drużyny.

Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vukovic, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, ale i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku – zadeklarował Karbownik.

Do Akademii Legii trafił w wieku 14 lat i już w tym okresie jego rozwój obserwował dyrektor sportowy warszawskiego klubu Radosław Kucharski.

Kilka lat później mogłem wprowadzić go do pierwszego zespołu, w którym pod okiem trenera Vukovicia bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem. Patrząc na jego talent i cechy, które go wyróżniają – takie jak przebojowość i odwaga na boisku, a zarazem wyjątkowe opanowanie i skromność poza nim – Michał ma wszystko, żeby osiągnąć sukces międzynarodowy. Jesteśmy dumni, że my – jako Legia – uczestniczymy w tym procesie, a pierwsze trofea, zdobędzie z naszym klubem – podkreślił działacz.

Legia wznowiła treningi

Obecny sezon, przerwany z powodu pandemii, był przełomowy w przypadku nastolatka z Radomia. W pierwszej drużynie zadebiutował w meczu 6. kolejki ekstraklasy w sierpniu 2019 roku. W lidze wystąpił w 19 spotkaniach, a łącznie w tym sezonie w 22.

Zawodnicy Legii 7 maja wznowili grupowe treningi, a cztery dni później wyjechali na tygodniowe zgrupowanie w Warce.

Rywalizacja w ekstraklasie, którą wstrzymano w pierwszej połowie marca, zostanie wznowiona w przyszły piątek. Dzień później podopieczni Aleksandra Vukovica zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. We wtorek (Legia tego dnia zagra z Miedzią w Legnicy) i środę odbędą się zaś zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski.

Stołeczna drużyna po 26 kolejkach prowadzi w tabeli z dorobkiem 51 punktów. O osiem wyprzedza broniącego tytułu Piasta Gliwice.

Czytaj też:

Rezerwy Legii w 2. lidze? „Nie było chęci sportowego rozstrzygnięcia”

Bundesliga wróciła do gry. „Niemcy podeszli do pandemii inaczej”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone