Ekstraklasa piłkarska - kolejna wysoka wygrana Legii w sparingu

• 21.01.2016 21:08

• Aktualizacja: 21:24 25.07.2022

Przebywający na zgrupowaniu na Malcie piłkarze Legii pokonali w sparingu piątą drużynę słoweńskiej ekstraklasy NK Zavrc aż 7:0 (3:0). Niegroźnego urazu doznał Nemanja Nikolic. Dwa dni wcześniej wicemistrzowie Polski wygrali z amerykańskim PSC Elite Team USA 5:0.

Dwa trafienia dla Legii zaliczył Aleksandar Prijovic (w 35. i 40. minucie), a po jednym Nemanja Nikolic (22), Marek Saganowski (75), Łukasz Broź (87) i Guilherme (88). Jedna bramka padła po samobójczym uderzeniu (64).

Zwycięstwo podopiecznych Stanisława Czerczesowa mogło być wyższe, ale w 16. minucie Nikolic nie wykorzystał rzutu karnego.

Jeszcze w trakcie pierwszej połowy napastnik reprezentacji Węgier musiał opuścić boisko z powodu kontuzji po zderzeniu z rywalem. Nikolic doznał stłuczenia mięśni brzucha. Jak poinformowała Legia, nie jest to groźny uraz, lecz bolesny.

W pierwszym składzie z nowych zawodników wystąpili: pozyskany z Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk oraz wypożyczony z FK Krasnodar Artur Jędrzejczyk (obaj grali w przeszłości w Legii). Pod koniec spotkania na murawie pojawił się Jarosław Niezgoda (poprzednio Wisła Puławy). Tym razem nie zagrał Fin Kasper Hamalainen, do niedawna piłkarz Lecha Poznań.

W swoim pierwszym spotkaniu ligowym po przerwie zimowej warszawski zespół - wicelider ekstraklasy - podejmie 14 lutego Jagiellonię Białystok.