SŁUCHAJ ONLINE
MENU

D. Mioduski przewodniczącym rady nadzorczej piłkarskiej Ekstraklasy

Dariusz Mioduski/fot. ekstraklasa.org

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski został przewodniczącym rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. – poinformowała w komunikacie spółka odpowiedzialna za piłkarskie rozgrywki na najwyższym szczeblu. Wybrany został jednogłośnie.

Dariusz Mioduski zasiadał w radzie nadzorczej nieprzerwanie od sezonu 2017/18. Wiceprezesem został kierujący Jagiellonią Białystok Cezary Kulesza, a sekretarzem rady – prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

Piłka nożna dotknięta przez pandemię

Sport, a piłka nożna szczególnie, jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia i biznesu. Dlatego wyzwania, które stoją przed polską piłka klubową w najbliższych miesiącach i latach, wymagają od całego środowiska piłkarskiego, realnej współpracy i dialogu. Jako Ekstraklasa musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszłość piłki klubowej i wraz z PZPN oraz władzami I ligi pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą nie tylko przetrwać trudny czas, ale także w dalszym ciągu rozwijać się i nadganiać dystans wobec Europy. Wierzę, że nadchodzące wybory w PZPN stwarzają okazję do nowego otwarcia w relacjach między Federacją, Ekstraklasą i 1. ligą oraz wypracowania wspólnego programu, który w kolejnych latach będzie wspierał rozwój profesjonalnej piłki klubowej – powiedział Mioduski.

W siedmioosobowej radzie nadzorczej, której skład wyłoniono w październiku, zasiadać będą ponadto: Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk, Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa oraz Marek Koźmiński z ramienia PZPN. Kadencja trwa rok.

Czytaj też:

Kadra z nowym trenerem na Euro? Jerzy Engel tonuje nastroje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone