SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dominik Furman: jesteśmy na początku drogi do utrzymania

fot. Wisła Płock

W dwóch ostatnich kolejkach fazy zasadniczej ekstraklasy Wisła Płock zdobyła komplet punktów. W poniedziałek na inaugurację rundy finałowej na jej drodze stanie Wisła Kraków. – Jesteśmy na początku drogi do utrzymania – przyznał piłkarz „Nafciarzy” Dominik Furman.

Po przegranym pojedynku 28. kolejki z Piastem (0:1) w Gliwicach funkcję trenera stracił Hiszpan Kibu Vicuna. Zarząd klubu natychmiast powołał na jego następcę – Leszka Ojrzyńskiego, który ma opinię skutecznego „strażaka” i specjalisty od walki o utrzymanie. Jak na razie swoje zadanie wykonuje perfekcyjnie – w ostatnich dwóch kolejkach fazy zasadniczej Wisła zdobyła komplet punktów, pokonując Śląsk Wrocław 2:0 i Zagłębie w Sosnowcu 3:1. W efekcie awansowała na 14. miejsce w tabeli, opuszczając strefę spadkową. Co prawda do 10. Korony Kielce traci 10 punktów, ale już do 11. Miedzi Legnica tylko dwa.

Ucieczka z miejsca spadkowego 

– Po wygranej ze Śląskiem i Zagłębiem nasza sytuacja nieco się poprawiła, gdyż udało się nam w końcu opuścić strefę spadkową. Tonujemy jednak emocje i radość, ponieważ to dopiero początek drogi do pozostania w ekstraklasie. Sama ucieczka z miejsca spadkowego nie gwarantuje jeszcze utrzymania – powiedział PAP Furman.

Po ostatnim meczu rundy zasadniczej w Sosnowcu Ojrzyński zabrał swoich piłkarzy na krótkie zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Piłkarze wrócą do Płocka w czwartek wieczorem, piątek mają wolny, a na sobotę zaplanowano trening. W niedzielę także będą ćwiczyć, a po zajęciach udadzą się do Krakowa.

Wisła walczy o utrzymanie 

Furman, podobnie jak koledzy z drużyny, zdaje sobie sprawę, że do zdobycia pozostało 21 pkt, a różnice w dole tabeli są minimalne. – Ciężko pracujemy, a nasze myśli krążą już tylko i wyłącznie wokół nadchodzących spotkań w grupie spadkowej. Mogę zapewnić, że zrobimy absolutnie wszystko, aby wywalczyć jak największą liczbę punktów i jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie – zapowiedział kapitan zespołu.

W poniedziałek o godzinie 15.30 przeciw Wiśle nie wystąpi Urugwajczyk Niko Varela, który będzie pauzować za żółte kartki. Od dłuższego czasu tylko z trybun kolegów może wspierać Cezary Stefańczyk, który został zdyskwalifikowany na pół roku za „naruszenie nietykalności osobistej sędziego”. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji Ojrzyńskiego.

Czytaj też:

Przełamanie „Nafciarzy”. Wisła Płock pokonała Śląsk Wrocław 2:0

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone